Box office filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. Wyniki jak przed pandemią

Spider-Man: Bez drogi do domu - Peter Parker i MJ
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Sprawdziły się przedpremierowe przewidywania. Spider-Man: Bez drogi do domu bije rekordy box office; film już teraz ma wynik jak tytuły przed pandemią.

Największe rekordy film bije oczywiście w Stanach Zjednoczonych, choć nie tylko tam widzowie masowo ruszyli do kin. Szacuje się, że w sam tylko weekend nowa produkcja z MCU zarobiła w USA ok. 253 miliony dolarów. Łącznie na całym świecie mogła natomiast zarobić ponad 587 milionów.

Taki wynik w Ameryce oznacza pobicie dotychczasowych rekordów, jeśli chodzi o premiery Sony. Wśród produkcji Marvela podczas pierwszego weekendu w kinach tylko dwa tytuły zebrały większe kwoty. Są to: Avengers: Koniec gry (357,1 mln) oraz Avengers: Wojna bez granic (257,7 mln dolarów). Niewiele zatem zabrakło, aby nowy Spider-Man wszedł na drugie miejsce w rankingu.

Można jeszcze mieć nadzieję na to, że Spider-Man: Bez drogi do domu pokona dotychczasowego rekordzistę box office w 2021 roku. Ten tytuł przypada obecnie ostatniej części cyklu o Jamesie Bondzie, czyli Nie czas umierać. Aby pokonać barierę 733 milionów dolarów nowy Spider-Man ma jednak już tylko 11 dni.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie