Nowi Avengersi w tarapatach. Przez jednego aktora Disney zmienia całą koncepcję filmu

Avengers w tarapatach. Wszystko przez tego aktora | Newsy - PlanetaGracza
Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Disney obecnie nie ma lekko z Marvelem. Nieudane premiery to jedno, ale Avengers: The Kang Dynasty to coś zupełnie innego. Problemy się mnożą.

Jednym z potencjalnie największych filmów Marvela w planach premier Disneya jest oczekiwane Avengers: The Kang Dynasty. Docelowo miał to być kolejny blockbusterowy hit kinowy, opierający się na nowej postaci „tego głównego złego” w MCU. No cóż, chyba ten pomysł nie wypali.

Avengers: The Kang Dynasty to już nie Kang Dynasty

Jak donosi The Hollywood Reporter, Disney już wcześniej zastanawiał się nad odejściem do pomysłu na uczynienie z Kanga największego nowego złola w kinowym uniwersum Marvela. Postać przedstawiona w Ant-Man i Osa: Quantumania nie okazała się zjednać sobie (anty?)sympatii widzów, a film zaliczył bolesną porażkę. Już wtedy Disney przymierzał się do delikatnych zmian w planach na rozwój MCU, ale sytuacja jest o wiele bardziej poważna.

Wszystko przez to, że aktor odgrywający postać Kanga Zdobywcy, czyli Jonathan Majors, został uznany za winnego lekkomyślnej napaści w grudniu 2023 roku. Wkrótce po tym wydarzeniu zdecydowano się na odcięcie się od aktora, którego raczej w uniwersum już nie zobaczymy. Wszystko to stało się już po tym, gdy postać antybohatera została przedstawiona widzom i zasugerowano, że to on będzie osią niezgody w kolejnych filmach. Co więcej, to na nim miał opierać się centralny konflikt w kolejnych Avengersach.

Teraz Disney i Marvel zastanawiają się, co zrobić z filmem. Z pewnością tytuł zostanie zmieniony, a rola Kanga ograniczona lub kompletnie usunięta. Najpewniej mocno wpływa to na plany MCU. Firma i tak zdecydowała się „poluzować” premiery nowych seriali i filmów, gdyż ostatnie tytuły nie okazywały się zbyt udane.

Teraz cała nadzieja w Deadpool & Wolverine, które może stać się jedynym ratunkiem dla pogrążonego w problemach i konfliktach uniwersum. Następnie czekamy na nową Fantastyczną Czwórkę i… czas pokaże, co będzie dalej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie