Sons of the Forest – twórcy opowiedzieli o nowościach, które trafią do gry

0 komentarzy

Twórcy Sons of the Forest zdradzili, jakich nowości mogą spodziewać się gracze. Tytuł znacznie rozbuduje mechaniki pierwszej odsłony survivalu.

The Forest było powiewem świeżości w gatunku gier survivalowych. Produkcja łączyła znane graczom mechaniki z horrorowym sznytem i nietypową fabułą. Całość przyjęła się bardzo dobrze i osiągnęła spory sukces finansowy.

Niedawno doczekaliśmy się zapowiedzi sequela hitu od Endnight Games. Twórcy obiecali wówczas, że czeka nas sporo nowości, jednak nie poznaliśmy żadnych konkretów odnośnie tego, co dokładnie trafi do gry.

Deweloperzy udzielili niedawno wywiadu dla EscapistMagazine, w którym opowiedzieli o swojej grze i przybliżyli graczom nowości.

Samo studio znacznie się rozrosło, choć wciąż jest relatywnie małe. Do zespołu Endnight dołączyło paru doświadczonych deweloperów, którzy pomagają rozwijać nowy projekt.

SOTF ma być bezpośrednią kontynuacją The Forest. Gra nadal będzie bazować na oszczędnej w środkach narracji tak, aby nie rozpraszać zainteresowanych. Trafimy jednak do zupełnie nowej lokacji.

Sam świat przedstawiony wzbogacił się w zmienne pory roku, które będą zauważalnie wpływać na faunę i florę w grze. Każda zmiana sezonu ma mieć faktyczne odzwierciedlenie w rozgrywce.

Praktycznie każda mechanika doczekała się znacznej rozbudowy, a do tego wprowadzono zaawansowany system kopania i… drukowania w 3D. Znacznie wzbogacono też sztuczną inteligencję przeciwników. To miłe i dość znaczące nowości.

Twórcy nie są jeszcze gotowi na ogłoszenie daty premiery swojej produkcji, ale zapewniają, że będą ją rozwijać dalej po premierze. Więcej konkretów powinniśmy poznać w nadchodzących miesiącach.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się