Sons of the Forest imponującym hitem. Więcej graczy niż Hogwarts Legacy

Sons of the Forest wielkim hitem. Gra szturmem zdobywa Steam
Newsy PC

Survival z naciskiem na “horror” Sons of the Forest przebił chyba nawet oczekiwania twórców. Nowa produkcja okazała się przyciągnąć do siebie rzesze graczy.

Kelvin, Virgina i spółka wygłodniałych kanibali przekonali chyba graczy, bo ci dosłownie rzucili się na nowy tytuł od Endnight Games. Nie ma się co dziwić, skoro już “jedynka” była hitem, a “dwójka” oferuje sporo nowych możliwości zabawy.

Sons of the Forest przebiło nawet Hogwarts Legacy

Niedawno ukazała się druga część powszechnie uwielbianego survival horroru (w tym przypadku akurat słowa “survival” i “horror” należy rozdzielić) The Forest. Spore zainteresowanie grą widoczne było jeszcze przed premierą. Ostatecznie nikt chyba nie spodziewał się, że w ciągu tak krótkiego czasu pęknie bańka 2 mln sprzedanych sztuk.

Dziękujemy tym, którzy dołączyli do nas w naszej podróży Early Access do “Sons Of The Forest” Sprzedaliśmy ponad 2 miliony kopii w ciągu pierwszych 24 godzin i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przygotowujemy dla graczy w nadchodzących tygodniach.

– napisali twórcy na Twitterze

2 miliony w 24 godziny to wynik, którego nie powstydziłyby się także znacznie większe hity. Oczywiście do poziomu Hogwarts Legacy trochę brakuje, ale nie bez powodu przytaczam tu przykład nowej gry z czarodziejami. Okazuje się, że nowe The Forest obecnie może pochwalić się większą liczbą graczy niż wspomniany bestseller od WB Games.

Wystarczy tylko zajrzeć na SteamDB, gdzie lista najpopularniejszych pozycji nie pozostawia złudzeń. Gra od Endnight Games szturmem zajmuje obecnie 6. miejsce, a “Dziedzictwo Hogwartu” jest oczko za nią, na 7. pozycji. W chwili pisania tego artykułu w Sons of the Forest gra ponad 135 tys. osób, a w HL nieco ponad 90 tys. Oczywiście wiadomo, że HL wyszło już kilka tygodni temu, ale to i tak naprawdę godny podziwu wyczyn.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie