Dziś premiera najbardziej pożądanej gry na Steam. Na razie jednak w niepełnej wersji

Sons of the Forest debiutuje dzisiaj. Najbardziej pożądana gra na Steam
Newsy PC

Dziś debiut wielce wyczekiwanego Sons of the Forest. Tytuł od Endnight Games stał się “najbardziej pożądaną grą na Steam”. Czy słusznie gracze tak na niego czekają?

Obecnie na pierwszym miejscu na globalnych listach życzeń użytkowników Steam znajduje się Sons of the Forest. Oznacza to niejako, iż jest to najbardziej oczekiwana gra, na którą chęć ma sporo osób. Czy jednak warto czekać? O tym przekonamy się już dzisiaj.

Już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego na Steam dostępna stanie się kontynuacja niezwykle ciepło przyjętego survival horroru stawiającego na kooperację. Niestety aktualnie nie wiemy, ile wynosić będzie cena gry. Twórcy poinformowali jednak, że ta nie zmieni się po wydaniu pełnej wersji, więc na szans na oszczędzenie, kupując tytuł wcześniej.

Ale zaraz… jak to “wcześniej”? Otóż dziś premiera, owszem, ale w Steam Early Access. Dopiero po 6-8 miesiącach mamy spodziewać się debiutu wersji 1.0. Tak przynajmniej twierdzą twórcy w sekcji FAQ na karcie Steam gry. Endnight Games zdecydowało się na wypuszczenie jeszcze “niepełnej” wersji, aby dłużej nie przesuwać daty premiery. Taki pomysł został pozytywnie odebrany przez społeczność – w końcu “jedynka” również przez pewien czas wisiała w wersji wczesnego dostępu.

Oprócz poprawek błędów i ulepszeń dotyczących balansu i podstawowej rozgrywki, planujemy dodać więcej przedmiotów, więcej rzeczy, które można wydrukować w 3D, więcej do zbudowania i odkrycia, jak również dodać dodatkowe mechaniki gry i elementy lore.

– obiecują twórcy

Czy warto było tyle czekać i czy wersja we wczesnym dostępie okaże się wystarczająca, aby przekonać do siebie graczy? Dowiemy się tego zapewne już dzisiaj wieczorem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie