Krwiożerczy kanibale, wspólne przetrwanie i tajemnice. Nowy zwiastun Sons of the Forest

Sons of the Forest na zwiastunie ukazującym tryb multiplayer
Newsy PC

Sons of the Forest ma docelowo być tym, za co kochamy The Forest, ale podniesionym do potęgi. Będzie więcej kanibali, narzędzi, lokacji i… tajemnic?

Nowe dzieło Endnight Games nieoczekiwanie wskoczyło na pierwsze miejsce najbardziej oczekiwanych gier na Steam. Twórcy na zainteresowanie nie mogą więc narzekać, ale najpewniej chcą rozwiać wątpliwości tych graczy, którzy nie są pewni, czy warto czekał na tytuł. Dlatego też opublikowali nowy zwiastun podsumowujący istotę samej gry i prezentujący nowe fragmenty z rozgrywki wieloosobowej.

Sons of the Forest wygląda naprawdę kozacko

Już 23 lutego 2023 roku druga część uwielbianego i świetnie przyjętego horror survivalu (no bo przecież to nie byle “survival horror”) trafi na Steam. Sons of the Forest ukaże się w formie early access, choć pierwotnie planowano wydać wtedy pełną wersję. Twórcy całkiem słusznie stwierdzili jednak, że nie warto opóźniać daty premiery tytułu, który był przesuwany parokrotnie i znajduje się w końcowej fazie produkcji. Zamiast tego gracze będą mogli skorzystać z wczesnego dostępu, a gra ma być rozwijana i łatana.

Z okazji rychłego debiutu do internetu trafił nowy zwiastun gry, tym razem skupiający się na trybie multiplayer. Możemy, rzecz jasna, grać sami (i tym razem dostaniemy też towarzyszy AI!), ale pojawi się opcja kooperacji. Wzorem poprzedniczki wspólnie z towarzyszami zabunkrujemy się na wyspie kanibali. Będzie sporo sekretów do odkrycia, historii do poznania, jaskiń do zwiedzenia oraz nocy do przetrwania. Klasyk survivali, ale pierwsze The Forest pokazało, że Endnight Games wiedzą, co robią.

W grze ponadto pojawi się zmienny cykl pogodowy, w tym pory roku. Sama mapa ma być wielokrotnie większa i skrywająca jeszcze więcej sekretów. Twórcy na Steam wyjaśniają, że zamierzają dopracowywać jeszcze grę przez około 6-8 miesięcy. Co ciekawe, nie trzeba kupować gry w EA, aby było taniej – deweloperzy nie planują zmiany ceny po wydaniu pełnej wersji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie