Silent Hill: The Short Message na pierwszej grafice i w szczegółach fabularnych

Silent Hill: The Short Message dostało pierwszą grafikę i opis fabuły
Newsy PS5

Silent Hill: The Short Message wciąż nie zostało zapowiedziane, ale gra wycieka coraz bardziej. Teraz doczekaliśmy się nawet opisu fabuły produkcji.

Niedawno pisaliśmy o tym, że tajemniczy projekt Silent Hill: The Short Message dostał rating wiekowy w Tajwanie. Wcześniej to samo stało się w Korei, przy akompaniamencie wycieków z gry. Czymże on jest? Wychodzi na to, że może to być swego rodzaju demo w postaci PT, które może (ale nie musi) być związane z innymi projektami z uniwersum. Oczywiście jest spora szansa, że to tylko wstępniak do jeszcze niezapowiedzianej pozycji.

Silent Hill: The Short Message – jest opis i obrazek

Na forum ResetEra znajdziemy pierwszy artwork z gry, tym razem z logo. Potwierdza ono, że podtytuł produkcji to faktycznie „the short message” (ang. „krótka wiadomość”). Do tego logo utrzymano w klimacie zakłóceń przekaźnikowych. To tylko potwierdza, że główną tematyką produkcji mają być wiadomości SMS lub innego rodzaju komunikacja.

Pojawił się również opis, który rzuca nowe światło na to, czego możemy oczekiwać. Tematycznie brzmi jak stary, dobry Silent Hill, ale w zupełnie nowoczesnej odsłonie.

Anita przybyła do opuszczonego mieszkania, by spotkać się ze swoją przyjaciółką Mayą i w jakiś sposób budzi się w nim uwięziona. Musi uciec przed własnymi lękami i potworami czającymi się w korytarzach, odkryć prawdę stojącą za wydarzeniami, w których została uwięziona, i spróbować uciec, zanim własna trauma pochłonie jej wolę przetrwania.

– czytamy w opisie

Pozycja zmierza na PS5, ale nie wiadomo nic o innych ewentualnych platformach. Konami również milczy, ale nie zdziwiłbym się, gdyby premiera odbyła się z zaskoczenia, bez wcześniejszych większych ustaleń. O ile to, rzecz jasna, faktycznie swego rodzaju PT. Co ciekawe, znany insider DuskGolem potwierdził, że The Short Message jest właśnie projektem Sakura, z którego wcześniej mieliśmy sporo przecieków, m.in. ukazujących „kwitnącego potwora”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie