Znów głośno o niezapowiedzianym Silent Hill. Gra trafi na PS5

Silent Hill: The Short Message do ogrania od razu po State of Play | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Silent Hill: The Short Message to jeszcze niezapowiedziana produkcja ze świata gier Konami. Problem w tym, że praktycznie nic o niej nie wiemy.

O tajemniczym The Short Message dało się usłyszeć już wcześniej, przy okazji nadania grze kategorii wiekowej w Korei. Teraz ma miejsce bardzo podobna sytuacja, ale tym razem w Tajwanie.

Silent Hill: The Short Message jest… czymś

Tajwańska komisja ds. oceny gier cyfrowych nadała wspomnianemu wyżej projektowi odpowiednią kategorię. Jednocześnie z tą informacją dowiedzieliśmy się, że tytuł zmierza na konsolę PS5. W dokumentach nie ma niestety żadnych informacji na temat innych potencjalnych platform wydania.

Do tej pory nie dowiedzieliśmy się, czym The Short Message może być. Konami obecnie pracuje nad rozwojem całego uniwersum – zapowiedziano trzy nowe gry (w tym pełnoprawną kontynuację) oraz Silent Hill 2 Remake. Spore przecieki i mnóstwo plotek jeszcze wcześniej opisywały nam projekt osadzony we współczesności, którego jednym z głównych punktów będą wiadomości, w tym SMS-owe. Nie jest to więc nic podobnego do zapowiedzianych już tytułów.

Na dobrą sprawę wiemy, że chodzi tu o jakąś formę gry albo oprogramowania, skoro platforma wydania to PS5. NIe ma więc raczej mowy o pachinko czy innym automacie. O The Short Message usłyszymy zapewne niejednokrotnie, ale ciężko wyrokować, czymże może w istocie być. Prywatnie strzelam, iż będzie to demo albo krótka, samodzielna produkcja mająca pokazać nowe podejście do uniwersum. Tak, coś jak PT.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie