Anulowany tytuł od twórców Baynoetty może powrócić. Microsoft wskrzesi fantasy ze smokami?

Scalebound obrazek promocyjny ze smokiem i bohaterem
PC XOne

Scalebound zapowiadało się naprawdę intrygująco. Tworzona przez PlatinumGames produkcja została niestety anulowana. Być może jednak powróci!

Smoki, elementy RPG i fantasy? To chyba nigdy się nie znudzi!

Scalebound wskrzesi Microsoft?

W rozmowie z japońskim IGN (via IGN), CEO studia PlatinumGames Atsushi Inaba stwierdził, iż twórca Scalebound Hideki Kamiya niedawno skłaniał się ku idei powrotu do tej gry. Deweloper już wcześniej głośno wypowiadał się na temat wspomnianej produkcji. Wielokrotnie twierdził, iż jej anulowanie to wina zarówno Microsoftu, jak i samego Platinum.

W niedawnym wywiadzie twórca posunął się nawet o krok dalej. Uznał, że nie ma sensu, aby porzucać grę, która była na dość późnym etapie rozwoju. Tym bardziej że nowe IP leży blisko sercu jej autora, a całość zapowiadała się na naprawdę intrygujący tytuł.

Często w wywiadzie można usłyszeć, jak deweloper grzecznie mówi: „Tak, gdybyśmy mieli okazję, z chęcią popracowalibyśmy nad tym jeszcze raz”, ale my nie mówimy tego w ten sposób. Zarówno Kamiya jak i ja mówimy poważnie – naprawdę chcielibyśmy ponownie pracować nad Scalebound. Chciałbym to odpowiednio przedyskutować z Microsoftem.

– wspomniał na łamach IGN Japan Hideki Kamiya

Co ciekawe, projektant zwrócił się także bezpośrednio do samego Phila Spencera. Jego słowa w kierunku szefa Xbox dają nadzieję na ewentualne powstanie gry.

Chciałbym zaapelować bezpośrednio do Phila Spencera! Zróbmy to, Phil!

– dodaje Kamiya

Scalebound było interesującym połączeniem gry akcji z RPG w klimatach fantasy. Gracze mieli trafić do zupełnie nowego świata, w którym główny bohater musiałby współpracować z inteligentnym smokiem, aby uratować świat. Być może ostatnie rozbudzające nadzieję słowa dewelopera przełożą się na widoczne efekty.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie