TOP 10 anulowanych gier wideo

Anulowane gry wideo
Publicystyka Redakcja Poleca

Na wstępie zaznaczę, że w zestawieniu nie uwzględniłem gier, które zostały anulowane jeszcze przed samym etapem produkcyjnym. W związku z tym do mojej TOP-ki nie załapało się m.in. Days Gone 2. W tym artykule nie znajdziecie także jakichkolwiek produkcji, które zostały wydane, ale bardzo szybko straciły wsparcie twórców. Nie przedłużając, oto moje TOP 10 najlepiej zapowiadających się anulowanych gier:

10. Tekken X Street Fighter

Tekken x Street Fighter
Oficjalna grafika ujawniona przez twórców – jeden z nielicznych materiałów promocyjnych

Oj, niełatwe jest życie fanów popularnych bijatyk. W lipcu 2010 roku na Comic-Conie w San Diego zapowiedziano Tekken X Street Fighter (nie pomylcie z Street Fighter X Tekken!), które miało połączyć ze sobą dwie ukochane marki fanów bijatyk. Niestety, ci nie doczekali po dziś dzień debiutu tejże produkcji.

Game Director, Katshuhiro Harada, na przestrzeni późniejszych lat wielokrotnie aktualizował informacje dotyczące powstawania crossoveru. W zasadzie od 2016 roku sytuacja odnośnie produkcji gry się nie zmienia – tę ukończono zaledwie w około 30%. Wydaje się, że projekt został ostatecznie porzucony, choć po dziś dzień ani Capcom, ani Namco, nie wydały ostatecznego oświadczenia.

9. Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots

Seria Rainbow Six przed obecnie rozwijanym Siege miała mieć jeszcze jedną odsłonę. Patriots miało skupiać się na grupie samozwańczych sędziów, którzy chcieli na własną rękę brutalnie wymierzać sprawiedliwość. Śmiało można nazwać tę organizację zlepkiem Punisherów-terrorystów, którym to m.in. główny bohater gry miał stawić czoła.

Niestety, wewnątrz zespołu Ubisoftu panowały najpewniej nieznane problemy, ponieważ w 2012 roku od projektu zostali odsunięciu Creative Director (David Sears, Narrative Director (Richard Rouse III) oraz Lead Designer (Philippe Therien). W 2014 roku Ubisoft przekazał światu, że Patrioci nie ujrzą światła dziennego, ale w zamian rozpoczęto prace właśnie na R6 Siege.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie