Rocket League przechodzi na model free-to-play. Psyonix potwierdza plotki

Rocket League przechodzi na model free-to-play. Psyonix potwierdza plotki
Gry za darmo Newsy PC PS4 XOne

Rocket League już niedługo będzie dostępne za darmo dla każdego chętnego gracza. Twórcy zapowiadają zmiany w swojej produkcji.

Psyonix chyba zaczyna martwić się o popularność Rocket League. Na początku września twórcy ogłosili, że do grania w ich produkcję nie będzie potrzebny potrzebny abonament PlayStation Plus i Nintendo Switch Online, a teraz opublikowano kolejne wieści.

Już 23 września gra Rocket League przejdzie na model free-to-play. Oznacza to, że każdy chętny gracz będzie mógł spróbować swoich sił w „piłce samochodowej” i nie wyda na to ani grosza. Poza zmianą formuły dystrybucji gry, produkcja doczeka się kilku zmian.

Już dziś na serwerach tytułu pojawi się aktualizacja wprowadzająca możliwość połączenia konta Epic Games z innymi platformami i vice versa. Pozwoli to graczom  na przenoszenie swoich postępów pomiędzy kontami, co znacząco ułatwi rozgrywkę. Dodatkowo starsi stażem gracze otrzymają darmowe przedmioty kosmetyczne, a twórcy filmików i streamerzy Rakietowej Ligi będą mogli utworzyć swój kod w programie Wesprzyj Twórcę.

Ponadto do produkcji zmierzają kolejne usprawnienia w postaci nowego poziomu trudności SI, kolejnych utworów Monstercat, aktualizacji UI i wiele więcej.

Choć Rocket League wciąż jest całkiem popularne, to kontrowersyjne decyzje twórców zniechęciły do gry wielu stałych użytkowników. Czas pokaże, czy przejście na model free-to-play było dobrą decyzją.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie