W których grach tętno skacze najwyżej? Zdziwicie się, widząc wyniki badania

dziewczyna gra w gry wideo na komputerze - PG
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Pewna para postanowiła przez rok prowadzić badania dotyczące wzrostu lub spadku tętna podczas grania w konkretne gry wideo. Przedstawiono średnią na podstawie aż 11 różnych produkcji.

Wczoraj na Reddicie pojawił się wpis użytkownika HeroJournal, który pochwalił się infografiką przedstawiającą procentowy wzrost średniego pulsu podczas grania w określone tytuły. Wraz ze swoją dziewczyną monitorowali to na przestrzeni 12 ostatnich miesięcy. Jak widać, przekrój gatunkowy jest bardzo zróżnicowany.

U gracza największy wzrost został odnotowany przy rozgrywkach w Call of Duty: Warzone, które z pewnością potrafi zagwarantować niejeden stresujący moment, szczególnie pod koniec meczu. U graczki natomiast króluje Overcooked! 2, a to zresztą znalazło się na drugim miejscu u jej partnera. I w tym tytule ważnym aspektem jest rywalizacja, więc nic dziwnego, że budzi to aż tak spore emocje.

Co ciekawe, zestawienie zamykają Animal Crossing (najpewniej New Horizons) i Cities Skylines, czyli produkcje dość uspokajające swoim gameplay’em. Jestem jednak nieco zdziwiony, że w sekcji produkcji obniżających średni puls nie znalazły się też czwarte Simsy oraz Stardew Valley. Najwidoczniej ekscytacja przy tych tytułach sprawia, że serce bije nieco szybciej.

Jak widać, gry wideo mogą mieć wpływ na odczucia graczy. Niedawno opisywałem o wynikach innego badania, które ukazało m.in. to, która gamingowa firma jest najbardziej znienawidzona wśród gamingowej społeczności. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie