Debiut nowatorskiej technologii podświetlenia sprzętu dla gracza

Debiut nowatorskiej technologii podświetlenia sprzętu dla gracza
Newsy PC Technologie

Cena i szczegóły.

ROCCAT ogłasza, że do sprzedaży trafiła mysz Kone AIMO. Premiera uświetnia dziesięciolecie wprowadzenia pierwszych urządzeń gamingowych z podświetleniem RBG z rodziny Kone.

Najnowsza wersja myszki Kone to debiut nowatorskiej technologii AIMO – środowiska podświetleń RGBA stworzonego dla sprzętu ROCCAT – która wkrótce stanie się standardem w urządzeniach niemieckiego producenta. AIMO stworzono w oparciu o inteligentny system, który zapamiętuje zachowania gracza i dostosowuje się do jego stylu rozgrywki. Według producenta, technologia w płynny i organiczny sposób, bez udziału użytkownika, zarządza podświetleniem wszystkich połączonych z nim urządzeń. Nie wymagając konfiguracji, AIMO w czasie rzeczywistym reaguje na działania gracza, oddając dynamiczny charakter rozgrywki wielobarwną iluminacją, bądź przygaszając się, gdy wymagane jest pełne skupienie przy najdokładniejszych ruchach.

12 mocnych premier na obecny tydzień. Hit od Rockstar, polski horror, genialne RPG w nowej wersji, powrót Star Wars…

Myszkę zaprojektowano zachowując klasyczny wygląd od lat kojarzony z marką Kone. Największą zmianą jest przeprojektowany bok urządzenia, gdzie dodano dwa wąskie przyciski, znajdujące się bezpośrednio pod kciukiem. Poniżej pojawił się trzeci przełącznik, sterujący system Easy-Shfit[+], który umożliwia aktywację przypisanych wcześniej alternatywnych akcji pod każdym z pozostałych przycisków myszy. Długą żywotność urządzenia ma zapewniać wytrzymała rolka 4D Titan Wheel, a także przełączniki OMRON o żywotności do 50 milionów kliknięć.

Sercem Kone AIMO jest sensor optyczny Owl-Eye stworzony przy współpracy z firmą PixArt. Kone AIMO umożliwia stustopniową regulację DPI w zakresie od 100 do 12 000. Urządzenie dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych – białym, szarym i czarnym – w cenie od 349 złotych.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie