Dwa razy mocniejsze od PS4 Pro! Laptopy z RTX 2080 “jak konsole następnej generacji”

Nvidia przedstawiła nowe laptopy dla graczy wyposażone w karty graficzne serii RTX.

Podczas konferencji CES 2019 firma Nvidia pochwaliła się nową linią laptopów dla graczy i nie szczędziła przy tym porównań do PS4 Pro.

Laptop z kartą RTX 2080 dwa razy mocniejszy od PS4 Pro

W trakcie prezentacji nowych laptopów dyrektor generalny firmy Nvidia – Jensen Huang – zachwalał laptop posiadający na pokładzie kartę graficzną RTX 2080. Dzięki temu sprzęt ma być dwa razy potężniejszy od PlayStation 4 Pro i jak stwierdził Huang, otrzymujemy laptop na miarę konsol następnej generacji.

Nvidia przedstawiła ponadto laptopy z kartami RTX 2060, które według zielonej ekipy mają być mocniejsze od PS4 Pro o 1,6 raza.

Na porównaniu do konsoli Sony się nie skończyło. Nvidia stwierdziła również, że laptopy z GPU RTX 2080 będą bardziej wydajne niż komputery stacjonarne z kartami GTX 1080 i będą mogły uruchomić Battlefield 5 z włączonym ray-tracingiem w płynności ponad 60 fps. Ponadto sprzęt zaoferuje funkcje edycji wideo 6K RED i obsługuje interaktywne renderowanie 3D.

Zielony zespół stwierdził również, że laptopy z układami RTX 2080 będą o 15% lżejsze, 10% mniejsze, będą oferować 2,5-krotnie lepszą żywotność baterii (co sugeruje, że wytrzymają do ​​8 godzin), a niektóre modele – jeśli nie wszystkie – będą wyposażone w ekrany 144Hz G-Sync.

Laptopy RTX 2060 będą natomiast szybsze niż komputery stacjonarne z grafiką GTX 1070 i również odpalą Battlefield 5 w 60 fps-ach przy włączonym efekcie ray tracingu w czasie rzeczywistym.

Premiera laptopów z kartami RTX 2080/2060 została zaplanowana na 27 stycznia tego roku. Zobaczymy ponad 40 modeli laptopów z kartami graficznymi GeForce RTX, które będą dostępne w ponad 100 konfiguracjach. Dostarczą je liderzy produkcji komputerów przenośnych, w tym firmy takie jak Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer oraz Samsung. Na rynku polskim możemy spodziewać się jednostek przygotowanych przez Blue Technology (marka Hyperbook) oraz Dream Machines.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: