Rise of the Tomb Raider na PS4. Trailer z okazji targów TGS 2016

Rise of the Tomb Raider na PS4. Trailer z okazji targów TGS 2016
Filmiki z gier Newsy PS4 Targi Tokyo Game Show TGS 2016

Square Enix zachęca takim oto filmikiem do sięgnięcia po tytuł z Larą Croft na konsoli Sony.

Rise of the Tomb Raider zadebiutuje 11 października na PlayStation 4, lecz nie będzie to zwykłe wydanie, lecz specjalne z okazji 20. rocznicy serii. W takiej edycji znajdziemy wcześniejsze dodatki oraz całkowicie nową zawartość (wszystko przypominamy poniżej).

Warto również wspomnieć, że Rise of the Tomb Raider jest jedną z pierwszych gier wspierających PlayStation 4 Pro, dzięki czemu zobaczymy Larę Croft w jeszcze wyższej rozdzielczości. Co ciekawe, produkcja będzie prawdopodobnie posiadała możliwość ustawienia trzech różnych profili graficznych, dzięki czemu zdecydujemy, czy wolimy większą płynność, czy też może lepsze efekty wizualne (szczegóły również pod filmikiem).

Square Enix postanowiło już teraz zaprezentować trailer z okazji targów TGS 2016, który pokazuje, czego możemy się spodziewać po wydaniu Rise of the Tomb Raider na PlayStation 4. Przypominamy, że wspomniana impreza startuje już w najbliższy weekend 17 września i potrwa przez cztery dni, czyli do 20 września. Liczymy na dużo dobrego podczas tegorocznych targów w Tokio!

Cenega informuje, że wyda grę Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii w wersji na PlayStation 4, która ukaże się w Polsce już 11 października, równocześnie z premierą światową. Gra ukaże się w specjalnej, limitowanej edycji z okazji 20. rocznicy serii Tomb Raider. Co więcej, tylko na premierę, do wyczerpania zapasów, to bogate w dodatki wydanie będzie zawierało ekstra bonus w postaci ekskluzywnego Artbooka oraz eleganckiego, limitowanego opakowania. Tytuł będzie dostępny w polskiej (dubbing) oraz angielskiej wersji językowej. W polskiej wersji w roli Lary Croft ponownie można usłyszeć Karolinę Gorczycę.

Mamy również dobrą wiadomość dla posiadaczy PC – wraz z premierą wersji na PlayStation 4 na komputery osobiste również będzie dostępne wydanie Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii. W wybranych sklepach online będzie ono dostępne z bonusowym Artbookiem, takim jak w wydaniu na PS4.

Kto chce złożyć zamówienie przedpremierowe na grę, może to zrobić w sklepie muve.pl.

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii zawiera:

 • nowy rozdział w kampanii „Więzy krwi” (w wersji na PlayStation 4 z obsługą PlayStation VR)
 • nowy tryb wytrzymałości w trybie współpracy
 • dodatek „Koszmar Lary”
 • nowy poziom trudności „Mistrzyni surwiwalu” w ramach kampanii głównej
 • wszystkie stroje, bronie i karty wyprawy, które były dostępne w ramach przedsprzedaży
 • nowy strój na chłodne dni i broń inspirowane grą Tomb Raider III
 • pięć klasycznych modeli Lary Croft – zagraj, wybierając ulubione wcielenie
 • wszystkie opublikowane dotąd elementy zawartości do pobrania:
 • Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy – 3 godziny nowej fabuły
 • Tryb wytrzymałości
 • Przebudzenie zimnej ciemności – walka z kolejnymi falami zarażonych wrogów
 • Dwanaście nowych strojów i siedem nowych broni
 • Ponad 35 kart wyprawy

Wydanie premierowe, dostępne do wyczerpania zapasów zawiera:

 • Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii
 • limitowany Artbook
 • ekskluzywne, limitowane opakowanie

PS4 Pro – ustawisz opcje graficzne jak na PC?

PlayStation 4 Pro zostało już zaprezentowane i skomentowane (wszystkie informacje wraz ze specyfikacją techniczną sprzętu znajdziecie tutaj), zatem pora przyjrzeć się kwestii gier, a dokładniej jednej z pierwszych, która ma zapewniać wsparcie dla nowej, mocniejszej wersji PS4.

Mowa o przygodach dzielnej panny Croft, która wraz z tytułem Rise of the Tomb Raider pojawi się na PlayStation 4 w przyszłym miesiącu, 11 października. Jeden z użytkowników forum NeoGAF przedstawił kilka interesujących szczegółów, które przedstawiciel Crystal Dynamics ujawnił tuż po wczorajszym PlayStation Meeting.

Otóż okazuje się, że Rise of the Tomb Raider uruchomiony na PS4 Pro pozwoli nam wybrać, w jakich ustawieniach graficznych chcemy zagrać. Co prawda nie będzie jak na komputerach, czyli nie ustawimy szczegółowości tekstur, cieniowania i innych parametrów osobno. Dostaniemy za to trzy profile ustawień graficznych i w zależności od wybranego, otrzymamy różną płynność, szczegółowość efektów czy rozdzielczość.

Z przekazanych przez forumowicza informacji wynika, że szykują się takie oto profile ustawień grafiki w Rise of the Tomb Raider:

 • Tryb 4K tutaj zobaczymy na ekranie najwyższą rozdzielczość, lecz kosztem cięć w niektórych efektach graficznych;
 • Tryb 1080p – wyświetli więcej efektów niż w 4K przy rozdzielczości 1080p. Płynność ma oscylować w granicach od 45 do 60 fps-ów;
 • Tryb 1080p i zablokowane 30 fps – dzięki temu na ekranie zobaczymy wszystkie efekty graficzne, jakie istnieją w grze.

Co sądzicie o takim wybieraniu opcji graficznych na konsoli? Wolelibyście po prostu włożyć płytkę do czytnika i zagrać czy cieszycie się, że macie jakiś wybór?

 

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie