Rise of the Tomb Raider nie tylko na Xboksach. Potwierdzona premiera na PS4 i PC!

Square Enix przekazuje, że Rise of the Tomb Raider zostanie wydane na PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Jak podaje wydawca gry, Rise of the Tomb Raider na początku przyszłego roku ukaże się na PC, a ostatnią premierą będzie ta na konsoli Sony. Square Enix twierdzi, że gra na PlayStation 4 ukaże się nie wcześniej jak pod koniec 2016 roku, czyli około rok po premierze na Xboksa One oraz Xboksa 360. Dla przypomnienia dodamy, że właśnie konsole Microsoftu mają pierwszeństwo jeśli chodzi o Rise of the Tomb Raider (premiera 10 listopada 2015).

Wcześniej Microsoft nie dawał jednoznacznie do zrozumienia, jakoby Rise of the Tomb Raider miało trafić na PlayStation lub PC. Podkreślał jednak, że to tytuł ekskluzywny dla Xboksa One oraz Xboksa 360. Trochę więcej pary puścił australijski oddział Xboksa. W maju opublikował komentarz w tej sprawie: Rise of the Tomb Raider jest tytułem ekskluzywnym na Xboksa. Nie czasowym, ale ekskluzywnym. Wtedy też wielu graczy mogło stwierdzić, że gra ta nigdy nie zawita poza sprzętem Microsoftu.


Co zatem się wydarzyło? Microsoft nie dogadał się do końca ze Square Enix? A może to celowe działanie. Microsoft nie chciał jednoznacznie odpowiadać na pytanie o tytuł na wyłączność, sprawiając iluzję wyłączności stałej i ekskluzywności dla większego zainteresowania Xboksami. Jak sądzicie?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

32 Shares
Share32
+1
Tweet