Resistance 4 mogło powstać. Uwielbiana seria na PlayStation raczej nie powróci

Resistance 4 zostało anulowane. Gra faktycznie powstawała
Newsy PS4 PS5

Insomniac Games miało rzekomo planować stworzenie Resistance 4, a także Sunset Overdrive 2. Plany te jednak już raczej nie istnieją.

Uwielbiam markę Resistance, żywą dziś tak naprawdę wyłącznie na PlayStation 3. Cały cykl umarł w sumie tak szybko, jak tylko się narodził, a Sony kompletnie o nim zapomniało. Jak dla mnie to spory cios, bo z uniwersum można byłoby wykrzesać więcej. Nie wspomnę już o tym, że firma desperacko potrzebuje jakiegoś ekskluzywnego FPS-a, bo zabicie Killzone i Resistance w zasadzie zakończyły FPS-y na PlayStation.

PlayStation bez Resistance 4?

W każdym razie Insomniac Games miało kiedyś planować wydanie czwartej części ciepło wspominanego cyklu. Nie jest to żadna spekulacja, bo wieści w tej sprawie pojawiły się w dokumentach firmy. Tak, tych samych, które od jakiegoś czasu krążą po sieci (wraz z grywalnym buildem Marvel’s Wolverine na PC), po gigantycznym ataku hakerskim na firmę.

Co się stało z planowaną grą? Po prostu nie powstała i została anulowana, a Sony zapewne zleciło im inne priorytety. Po części dobrze, bo być może dlatego właśnie dostaliśmy prześwietnego Spider-Mana. Co ciekawe, Insomniac miało również planować Sunset Overdrive 2, choć „jedynka” sprzedała się na tyle źle, że firma zarobiła na niej nieco ponad… 500 dolarów. Wtedy jednak była to produkcja wydana wespół z Microsoftem.

Na ten moment firma ma inne plany. Chcą przede wszystkim nadal eksplorować uniwersum Marvela, opierając się głównie na grupie X-Menów, Spider-Manie i Wolverine. Do tego może powstać kolejna gra z serii Ratchet & Clank, co również cieszy. Rift Apart okazało się jedną z najlepszych gier na PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie