Resident Evil Village Lady Dimitrescu

Kolejne demo Resident Evil Village w drodze. Wiemy, kiedy zagramy

0 komentarzy

Resident Evil Village niedługo otrzyma drugą wersję demo. Sony wrzuciło ją już do PlayStation Network, a Capcom zapowiada nowy pokaz gry. To najpewniej po nim zostanie opublikowana wersja demonstracyjna.

Nowy Resident Evil debiutuje już za miesiąc. Na premierę czeka chyba każdy fan horroru. a Capcom nieustannie podsyca hype na grę. To może być wielki krok w przód dla całej marki.

Niedawno sieć obiegły informacje mówiące, że wydawca szykuje kolejną wersję demonstracyjną. Tym razem zagramy we fragment wycięty prosto z finalnego produktu. Do tej pory nie było wiadomo kiedy zbadamy tytuł, ale sytuacja już nieco się rozjaśniła.

Wkrótce zagramy w drugie demo Resident Evil Village

Portal MP1St donosi, że demo Village wrzucono już na serwery PlayStation Network. Oczywiście nie jest jeszcze ono dostępne dla graczy, ale poznaliśmy kilka szczegółów.

Wersja testowa waży 10 GB i wesprze funkcję gry zdalnej. Oznacza to, że demo odpalimy na naszym PlayStation Vita. Póki co nie wiadomo, czy wycinek Village będzie dostępny tylko dla PS5. W Maiden mogli zagrać tylko gracze ze sprzętem Sony, ale niewykluczone, że drugie demko trafi także na inne platformy.

Dodatkowo wiemy, kiedy najpewniej zostanie udostępniona wersja próbna. PlayStation potwierdziło, że 15 kwietnia odbędzie się kolejny pokaz RE Showcase. O evencie wiemy od jakiegoś czasu i dopiero teraz otrzymaliśmy konkretną datę prezentacji.

To właśnie przy okazji poprzedniego RE Showcase pozwolono graczom na pobranie Maiden. To właściwie pewne, że podobnie będzie z drugim demem. Niemniej warto poczekać na kolejną dawkę informacji od Capcomu.

Na Resident Evil Showcase zobaczymy również gameplay z nadchodzącej produkcji. Zapewne nie będzie on powiązany z wersją demonstracyjną. Dodatkowo możemy liczyć na nowe materiały z Resident Evil: ReVerse i kto wie, może Capcom ma jeszcze dla nas jakąś niespodziankę?

Wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnej zapowiedzi remake’u Resident Evil 4. Co prawda bardziej spodziewałbym się jej na E3 lub innym, dużym wydarzeniu, ale chyba nikt by się specjalnie nie obraził za wcześniejsze ujawnienie projektu. Czekamy również na pokaz Revelations 3, ale podobnie jak z RE4, tak tutaj też raczej stawiam na prezentacją na innym evencie. Poprzednie Showcase były zarezerwowane głównie dla Village i pewnie tak samo będzie w przypadku nadchodzącego pokazu.

Resident Evil Village ukaże się 7 maja na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Google Stadia oraz PC. Jeśli planujecie zakup gry, rzućcie okiem na nasze zestawienie ofert zamówień przedpremierowych.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się