Zapowiedź Resident Evil 5 Remake tuż za rogiem? Dziwna aktywność na Steam

Resident Evil 5 Remake już niemal pewne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Resident Evil 5 Remake może zostać zapowiedziane wcześniej, niż możecie sądzić. Capcom edytował pakiet gry na Steam, co wywołuje spore podejrzenia.

Do tej pory nie wiemy, czy doczekamy się remake’u Resident Evil 5, ale dla wielu graczy jest to przecież oczywiste. W 2025 roku odbędzie się 30. rocznica istnienia serii, a to chyba najlepszy moment na wydaniu kolejnego odświeżenia (lub też 9. odsłony, zależy od tego, co będzie pierwsze).

Resident Evil 5 (2009) kontra Remake

Jak zauważyli kopacze danych, pakiet gry związany z grą został niedawno edytowany. I nie była to drobna edycja, a pierwsza tak duża zmiana danych od około trzech lat. Przede wszystkim usunięto tytuł “Resident Evil 5”, a także podstawową grę z pakietu jak i datę jego premiery. Co to może oznaczać? Na pewno nie wiemy, ale podobne ruchy miały miejsce przed premierą Resident Evil 4 Remake.

Wtedy też Capcom zmienił tytuł gry na “Resident Evil 4 (2005)”, dodając przy okazji kartę zupełnie nowego produktu – “Resident Evil 4”. To drugie okazało się oczywiście remake’iem, choć tego słowa nie ma w tytule. W ten sposób firma wyróżnia starsze premiery od tych najnowszych odświeżeń. W przypadku RE5 najpewniej mowa o dopisaniu roku produkcji (2009) do tytułu, co otworzy furtkę do dorzucenia nowego tytułu o tej samej nazwie, który okaże się finalnie remake’iem.

Trzeba wiedzieć, że te aktualizacje pojawiły się po prawie trzech latach braku aktualizacji, a w tym okresie były tylko aktualizacje oprogramowania, jak pokazano na załączonym filmie, a nie aktualizacja z interwencji prawdziwej osoby, jak to miało miejsce 25 dni temu. Powrót do aktualizacji tego starego pakietu po 3 latach niewątpliwie przyciąga wzrok.

– informują kopacze danych

Nadal nie jest to nic pewnego, ale wiele wskazuje na to, że Capcom przygotowuje się do zapowiedzi odświeżenia. W końcu firma sama niedawno pytała graczy, jakie starsze tytuły chcieliby zobaczyć w nowej wersji. “Piąta” odsłona jest przy tym niemal pewnikiem. Co ciekawe, łącznie mamy dostać aż pięć nowych premier!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie