Capcom pyta graczy o kolejne remake’i Resident Evil. Co będzie następne?

Resident Evil doczeka się kolejnych remake'ów. Co następne?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Resident Evil raczej na pewno doczeka się kolejnych remake’ów. Capcom sam pyta teraz graczy, w które odświeżenie najchętniej by zagrali.

Capcom zaczął niedawno rozsyłać fanom nową ankietę, w której dopytuje o możliwą przyszłość remake’ów serii Resident Evil. Obecnie nie wiemy, jakie gry znajdują się w produkcji. Najpewniej kolejną większą premierą będzie Resident Evil 9, a później możemy spodziewać się remake’u RE5 albo czegoś jeszcze innego.

I choć odświeżenie „piątki” byłoby chyba najbardziej sensownym krokiem, Capcom może chcieć rozeznać się wśród swojej społeczności. W nowej ankiecie pada sporo pytań, ale najważniejsze dotyczą gier z serii, które chcielibyśmy, aby zostały odświeżone. Tak naprawdę podawać można dowolny tytuł, więc istnieje szansa wielka jak nigdy na odświeżenie Code: Veronica i innych pobocznych odsłon legendarnej serii.

Wiemy na pewno, że „czwórka” udała się nadspodziewanie dobrze. Tytuł chwalony jest za przywiązanie do tego, co uczyniło oryginał tak wyjątkową i ponadczasową produkcją, jednocześnie dodając wiele nowości, ulepszeń i zmieniając oprawę na „dzisiejszą”. Stoi to niejako w kontraście z „trójką”, której remake nie przypadł wielu do gustu. Wtedy deweloperzy dość mocno ograniczyli grę, dodali do niej średni element multiplayer i chyba liczyli, że fani tego nie ogarną. Dlatego też miejmy nadzieję na więcej odświeżeń w stylu RE2 czy RE4.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie