Będzie więcej remake’ów Resident Evil – potwierdza Capcom

Resident Evil będzie miało więcej remake'ów - potwierdza Capcom
Newsy PC PS5 Xbox Series

Resident Evil 5, a być może 6 i poboczne części cyklu w formie remake’ów? Capcom jest na tak, czym potwierdza, że nie skończył z odświeżaniem.

Lubicie remake’i Resident Evil? Oj no wiem, że lubicie. I Capcom też to wie. Dlatego firma zdecydowała się jednoznacznie przyznać, że nie tylko z serią nie skończyła, ale w drodze jest więcej odświeżeń o skali RE2 czy RE4 Remake. Pytanie tylko, które gry zostaną zrewitalizowane następnie?

Capcom nadal się rozwija, w czym zdecydowanie pomaga olbrzymi sukces ich gier. Serie takie jak Resident Evil czy Monster Hunter sprzedają się jak ciepłe bułeczki i to czasami wręcz „odgrzewane”, bo w praktyce lwią część przychodów firmy stanowią remake’i. Te są zresztą świetne, więc cieszy się nie tylko firma, ale i gracze. Dlatego też możecie liczyć na więcej gier z serii Resident Evil w nowoczesnym wydaniu.

Do tej pory wydaliśmy trzy remake’i i wszystkie zostały bardzo dobrze przyjęte. Ponieważ pozwala to nowoczesnej publiczności grać w te gry, jest to coś, co z przyjemnością robię jako ktoś, kto kocha te starsze gry i chcemy robić ich więcej.

– przyznał cytowany przez IGN Yasuhiro Anpo, reżyser Resident Evil 4 Remake

Warto przy okazji podkreślić, że w przygotowaniu jest również pełnoprawna, dziewiąta już część serii. Wciąż nie wiemy nic o kolejnym remake’u, ale wygląda na to, że zapowiedź możemy dostać już niebawem.

To, jaką grę będziemy odświeżać, jest czymś, co chcielibyśmy ogłosić w przyszłości, więc czekajcie na to z niecierpliwością.

– dodaje Anpo

Warto przypomnieć, że Capcom przygotowuje również Dragon’s Dogma II.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie