Nowe remake’i Resident Evil w drodze. Capcom dał zielone światło

Resident Evil dostanie kolejne remake'i | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Znany insider związany z serią Resident Evil i szeroko pojętym gatunkiem horroru informuje, że Resident Evil ma dostać kolejne remake’i.

Niedawno Capcom pytał fanów, jakie gry chcieliby zobaczyć. W ankiecie oczywiście były odpowiedzi związane z serią Resident Evil, ale również pojawiło się Dino Crisis. Nie wiemy, czy fani dinozaurów dostaną remake’a tej gry, ale na pewno będzie więcej zombiaków.

Resident Evil dostanie kolejne remake’i

Capcom po sukcesie RE 2 Remake dosłownie zrozumiał, że odkrył żyłę złota. Każda kolejna w pełni odświeżona część (choć „trójka” mogła nieco zawieść graczy) okazywała się gigantycznym sukcesem. To było oczywiste, że dostaniemy więcej odświeżeń. Dla graczy to dobra wiadomość, bo będą mogli przejść „nowożytne” wersje cyklu, a dla producenta to po prostu potencjalne rekordy w zyskach.

DuskGolem to osoba dobrze poinformowana w kwestii nadchodzących survival horrorów. Niedawno przyznał, że w produkcji znajduje się obecnie co najmniej pięć gier z serii Resident Evil. Nie wiemy, jakie to tytuły, ale wygląda na to, że część z nich to odświeżenia. DuskGolem (za Reddit) donosi o tym, o czym chyba każdy wiedział, choć nieoficjalnie.

Capcom dał zielone światło dla kolejnych gier z serii Resident Evil, w tym dla kilku remake’ów.

– informuje DuskGolem

Wygląda więc na to, że odświeżeń będzie więcej. Logiczne jest założenie, że wśród nich znajduje się nowa wersja piątej części cyklu. Od dawna gracze błagają o remake Code: Veronica, więc ten projekt także może powstawać. Spekuluje się ponadto o Revelations 3 oraz o pełnoprawnej kontynuacji serii w postaci dziewiątej odsłony. Wiele mówiło się o kolejnym spin-offie i potencjalnym odświeżeniu pierwszej części w stylu „dwójki”. Na razie to nic oficjalnego, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i zdrowy sceptycyzm.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie