Capcom obecnie ma pracować nad pięcioma grami Resident Evil. O jakich tytułach mowa?

Resident Evil - w produkcji jest 5 gier z serii | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Znany internetowy leaker związany z horrorami znów donosi o Resident Evil. Jego zdaniem w przygotowaniu jest „co najmniej pięć gier”.

Capcom dosłownie znalazł żyłę złota w postaci remake’u Resident Evil 2, a także i nowych gier z serii, tak zresztą mocno odchodzących od poprzednich części cyklu. Nic więc dziwnego, że firma nie zamierza się poddawać i po wydaniu odświeżonej „czwórki” deweloperzy zajmują się kolejnymi pozycjami. Tych ma być nawet… pięć!

Resident Evil razy pięć

Znany internetowy insider DuskGolem wiele razy dawał znać, że jest całkiem nieźle poinformowany o planach Konami w związku z Silent Hill czy Capcomu z Resident Evil. Specjalizujący się w horrorach leaker dostał podobno niedawno całkiem ciekawą informację o kolejnych grach z cyklu o zombie. Jak czytamy w poście na Reddicie, leaker podkreśla, że „w przygotowaniu jest co najmniej pięć gier Resident Evil, w tym RE9”.

Do tego jedna z nich ma ukazać się mniej więcej w okolicach 2026/2027 roku, ale na razie nie zamierza przedwcześnie zdradzać tych informacji. Nie wiemy, czy chodzi o wspomnianą już dziewiątą odsłonę cyklu, ale zgodnie z poprzednimi wydawnictwami Capcomu może podejrzewać, że „dziewiątka” nadejdzie do nas wcześniej. Możemy jedynie zgadywać, czy chodzi o oczekiwane od dawna Code: Veronica, RE5 Remake lub zupełnie nowy projekt.

Możliwe pozostaje to, że jedną z potencjalnie najbliższych gier w planach jest wspomniane Resident Evil 9. Jeśli wierzyć sporym przeciekom, gra tym razem postawi na mitologię amerykańskich legend, w tym kryptydy, nawiedzone miasteczka i tak dalej. Oficjalnie jednak nadal nic o grze nie wiemy.

Gracze na Reddicie zgadują, że w planach Capcomu może być odświeżenie RE5, Code: Veronica, RE9, RE Revelations 3, a także osobna gra związana z Hunkiem, której istnienie wyciekało już jakiś czas temu. Być może jednak doczekamy się również remake’u „jedynki” w duchu innych odświeżeń? Tego nie wiemy, ale najbliższe lata z pewnością zapowiadają się ekscytująco dla fanów serii.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie