Resident Evil 4 jako świetny demake rodem z PSX. Niczym pierwsze części serii

Resident Evil 4 piksele demake
PC

Resident Evil 4 może za jakiś czas otrzymać remake, ale od niedawna możemy obejrzeć demake. Co zaskakujące – gra wciąż wygląda nieźle i niezwykle klimatycznie.

Capcom nie chce zabrać nas w przyszłość, więc fani zabrali nas w przeszłość.

Resident Evil 4 jako demake na PSX

RE4 uznawany jest dziś za jedną z najlepszych części całej serii. To także jedna z najlepiej ocenianych gier akcji w ogóle, a tym bardziej niezwykle uznany horror. Tytuł stał się taką legendą, że Capcom ma przed sobą trudne zadanie, aby odświeżyć taką klasykę.

Oczywiście to tylko pogłoski, bo wciąż o remake’u nie wiemy nic oficjalnie. Nawet jeżeli Japoński deweloper faktycznie nad nim dłubie od jakiegoś czasu, fani również się nie obijają. Na kanale Rustic Games BR pojawiło się krótkie wideo pokazujące rozgrywkę z demake’u gry.

Czymże to w ogóle jest? Demake to, jak łatwo się domyślić, przeciwieństwo remake’u. W tym konkretnym przypadku przeniesiono RE4 na wersję rodem z pierwszego PlayStation. I to nie byle jak! Zadbano o szczegóły (choć istotne) pokroju zablokowanej kamery czy zupełnie inny rodzaj sterowania.

Niestety, nie zagramy w tak ciekawą wersję gry. Podobnie jak w przypadku m.in. demake’u Dead Space, tytuł nie jest dostępny do pobrania. Jeżeli jednak chcielibyście trochę „nostalgnąć” – polecamy zapoznać się z bliżej z Bloodborne na PC! Tak – w wersji retro.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie