Dead Space jak Resident Evil z PS1. Za taki demake chętnie bym zapłacił

Dead Space Demake - zrzut ekranu
PC

Jeśli podobnie jak ja nie możecie wysiedzieć w miejscu w oczekiwaniu na remake Dead Space i tęskno Wam do kosmicznej grozy, spójrzcie na ten retro-projekt. Gracz przygotował demake produkcji Visceral Games.

Autorem postarzonego survival horroru jest Rustic Games BR. Ambitna mini-gierka powstała na silniku Unity i choć zaprezentowany fragment nie jest specjalnie obszerny, czuć tu klimat oryginalnego Dead Space. Przyznam, że moim zdaniem postarzona grafika idealnie pasuje do produkcji Visceral Games. Szczerze mówiąc chętnie zapłaciłbym za taki demake tyle, co za pełnoprawną produkcję i nie miałbym żadnych wyrzutów sumienia.

Niestety omawiany demake Dead Space nie jest dostępny do pobrania. Autor najpewniej nie będzie też dalej rozwijał projektu. Nie ma więc co liczyć na przeniesienie całej gry lub chociaż jej większego fragmentu na silnik Unity z postarzoną oprawą.

To nie pierwszy demake od tego twórcy. Rustic Games BR odpowiada też między innymi za demake bazujący na Resident Evil 7 – przeczytacie o nim w tym artykule. Na kanale utalentowanego gracza znajdziecie też podobne projekty bazujące na The Last of Us, God of War, Resident Evil 4 oraz GTA San Andreas.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie