Resident Evil 4 Remake ma być straszniejszy i rozwinie uniwersum. Nowe przecieki o grze

Resident Evil 4 Remake PG
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Nowe nieoficjalne informacje na temat Resident Evil 4 Remake pojawiły się w sieci. Wynika z nich, że deweloperzy podchodzą do odświeżenia cenionej gry w inny sposób.

Pamiętajcie, że poniższe wiadomości nie są niczym oficjalnym, choć o samej grze usłyszeliśmy już naprawdę sporo. Problem w tym, że wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana.

Resident Evil 4 Remake nieoficjalnie

Imran Khan podzielił się na portalu Fanbyte wieloma nieoficjalnymi informacjami na temat RE4 Remake. O istnieniu samej gry wiemy tylko z przecieków. Khan przyznał, że jego źródła również informują o tym, iż produkcja trafiła do innego zespołu deweloperów. Wcześniejsze M-Two za bardzo chciało pozostać przy oryginalnej wizji gry, a Capcom wolał postawić na sporo nowych elementów i zmian.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, iż wydawca chce postawić na znacznie bardziej „straszną” wersję gry. Deweloperzy rzekomo porównują oryginał z wieloma niewykorzystanymi pomysłami z wczesnych wersji produkcji jak m.in. opętane lalki w zamku czy czarna mgła ścigająca Leona.

Khan podał nawet przykład. Wedle jego źródeł odświeżenie rozpocznie się zupełnie inaczej. Klimatyczny prolog, gdy Leon dostaje się do wioski, ma rozgrywać się teraz w nocy. Podobnie zresztą jak wiele innych sekcji gry.

Sporo nowego czeka również fanów całego uniwersum. Capcom chce rozszerzyć historię postaci pobocznych. Ada Wong pojawiła się w krótkiej kampanii do „czwórki” Assignment: Ada, a także w Separate Ways, czyli nieco bardziej rozbudowanej historii. Deweloperzy celują w połączenie obydwu, rozszerzając przedstawioną w grze fabułę. Nie wiemy jednak czy chodzi o dodatkową kampanię do gry, czy ewentualne DLC.

Khan podkreśla, że deweloperzy odezwali się również do twórcy serii, Shinjiego Mikami. Ten był zaintrygowany współpracą przy remake’u, ale odrzucił propozycję, gdyż postanowił pozostać przy Tango Gameworks i dopilnować wydania Ghostwire: Tokyo. Intrygującą ciekawostką jest także przyznanie, iż wyciek postaci Alberta Weskera nie pochodzi z RE 4 Remake, a z innej, anulowanej gry z serii. Wszystkie te rewelacje podsumowuje informacja, jakoby Capcom chciał zapowiedzieć grę już niedługo, na początku 2022 roku. Wiele jednak może się zmienić i istnieje spora szansa, że firma poczeka bliżej premiery. Warto wspomnieć, iż Capcom ruszył z zagadkowym odliczaniem

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie