Opancerzone potwory w grze od Ubisoftu. Nowy zwiastun zachęca do strzelania

Deweloper podkręca atmosferę przed pełnym ujawnieniem wszystkich atrakcji.

Deweloper publikuje zwiastun Ash Wzywa do Walki, w którym widzimy grupę żołnierzy zmagającą się z niewidzialnym zagrożeniem. Następnie szybkie cięcie i operator Ash wzywa posiłki, które mają sobie poradzić z nowym problemem. Wydarzenie Outbreak zapowiada się naprawdę ciekawie!

Tym razem oddział Rainbow zmierzy się z zupełnie nowym zagrożeniem – nieznana epidemia zaatakowała niewielkie miasteczko Truth or Consequences w Nowym Meksyku. Niebezpieczeństwo jest tak wysokie, że władze poddały kwarantannie wszystkich mieszkańców – zarówno cywile jak i żołnierze są uwięzieni. Nie mając wyjścia, oddział Rainbow prosi o pomoc najlepszych specjalistów od zagrożeń biologicznych, działających obecnie w światowej elicie jednostek antyterrorystycznych.

Pochodzący z Francji i Rosji, specjaliści działający w obszarach zagrożenia, są ekspertami w wojnie biologicznej i weteranami licznych konfliktów, w których używano broni biochemicznej. Są jedyną szansą dla Rainbow Six w walce z niebezpieczeństwami czyhającymi w strefie kwarantanny.

W Outbreak, pierwszym sezonowym wydarzeniu w Rainbow Six Siege, gracze wybiorą najlepszą drużynę trzech operatorów i wejdą do zniszczonego miasteczka Truth or Consequences, aby zneutralizować zagrożenie. Zespół Rainbow zmierzy się z czymś, czego nigdy wcześniej nie widziano. Opancerzone potwory przeniosą walkę i model zniszczenia na zupełnie nowy poziom. Gracze będą zmuszeni do odnalezienia nowych sposobów na wykorzystanie swojego arsenału przeciwko wrogowi, który nie korzysta z osłon i od razu przechodzi do walki w zwarciu.

Operacja Chimera będzie dostępna na TTS od 19 lutego, a na wszystkich platformach od 6 marca, a Outbreak będzie grywalny na PC od drugiego dnia Operacji Chimera TTS, 20 lutego. Następnie będzie dostępny na wszystkich platformach, od 6 marca do 3 kwietnia włącznie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.