Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Rainbow Six Siege Para Bellum – pierwsze spojrzenie na nową mapę

Już wczoraj Ubisoft potwierdził wcześniejsze domysły na temat nowej operacji w Rainbow Six Siege. Będzie to Para Bellum z nową mapą i nie tylko.

Pierwsze szczegóły Operacji Para Bellum, głównej aktualizacji w Sezonie 2. Roku 3. Rainbow Six Siege, są jeszcze skromne i ograniczają się do jednej grafiki i kilku strzępków informacji.

Rainbow Six Siege Para Bellum – informacje

Kilkanaście godzin temu Ubisoft potwierdził nazwę operacji i wspomniał o tak oczywistych elementach jak nowa mapa i dwójka włoskich operatorów. Dowiedzieliśmy się też, że Operacja Para Bellum wprowadzi system Pick & Ban, który zapewnia dodatkową warstwę strategii w rywalizacji pomiędzy drużynami, ponieważ każda ze stron będzie próbować przeciwdziałać akcjom przeciwników w fazie banowania.

Na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege pojawiło się jednak jeszcze kilka szczegółów. Para Bellum wprowadzi nowy gadżet wywiadowczy, odświeżoną mapę Klub (oprócz zupełnie nowej), poprawione możliwości operatora Echo oraz mnóstwo ulepszeń rozgrywki.

6 premier na nowy tydzień. Od Call of Duty po kilka produkcji RPG

Jeśli chodzi o ulepszenia rozgrywki, deweloperzy zachęcają do sprawdzania wszystkiego na serwerze testowym. Zmieniamy zachowanie postaci podczas dropshottingu (strzelania z równoczesnym padaniem) oraz wprowadzamy nową animację anty-rozbrajacza – podkreśla Ubisoft.

Nowa mapa zostanie pokazana w pełnej krasie w dniach 19-20 maja podczas finałów Pro Ligi Rainbow Six Siege. Teraz dysponujemy jedną grafiką, która rozpoczyna tego newsa. Co możemy z niej wywnioskować?

Rainbow Six Siege Para Bellum – mapa i operatorzy

Mapa z Operacji Para Bellum wydaje się być oparta na typowej toskańskiej willi. Widzimy, że lokacja posiada wieżę – idealną do zasadzek dla obrońców – i duży dwupiętrowy budynek. Wille mają zazwyczaj dziedzińce, a piwnica z winami z pewnością pasowałaby do scenerii.

Przed willą widzimy z kolei nowych operatorów, jeszcze nieujawnionych oficjalnie. Czerwone berety pasują jednak do wcześniejszego przecieku, który przypominamy poniżej:

Alibi ma być (zgodnie z innymi, wcześniejszymi przeciekami, które także były zakodowane w plikach gry) operatorem wykorzystującym do walki w grze swój hologram. Miałoby to wiele wspólnego z nazwą operatora, przecież będąc widzianym gdzie indziej, niż na przykład na miejscu zbrodni, dysponuje się alibi. Sposób działania hologramu pozostaje jednak wciąż jedynie w domysłach.

Maestro jest jednak dużo bardziej enigmatyczny. Jedynie po uzbrojeniu na jego klatce piersiowej możemy mieć mgliste pojęcie, czym się będzie charakteryzował. Wcześniej odblokowane pliki donosiły także o tzw. kuloodpornych kamerach, jednak niekoniecznie musi być to wskazówka odnosząca się do drugiego, włoskiego operatora.

Tak mają wyglądać nowi włoscy operatorzy.
Tak mają wyglądać nowi włoscy operatorzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%