Zobaczcie, jak Ubisoft odmienia Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege pokazuje całkowicie inną twarz. Nadchodzące wydarzenie zapowiada się na całkowicie inne doznania.

Ubisoft próbuje utrzymać zainteresowanie swoją grą nie tylko dodając do niej kolejnych operatorów oraz mapy. W ramach trzeciego roku Rainbow Six Siege otrzymamy również pierwsze sezonowe wydarzenie nazwane Outbreak.

Poniżej znajdziecie świeżutki zwiastun Rainbow Six Siege – Outbreak oraz opis potworów, które wpadną nam pod celownik. Przypominamy też, że trzeci rok w strzelaninie Ubisoftu (Operacja Chimera) będzie dostępny na TTS od 19 lutego, a na wszystkich platformach od 6 marca, a Outbreak będzie grywalny na PC od drugiego dnia Operacji Chimera TTS, 20 lutego. Następnie będzie dostępny na wszystkich platformach, od 6 marca do 3 kwietnia włącznie.

Czym przywita nas Rainbow Six Siege – Outbreak? Jak czytamy na oficjalnej stronie gry: W niewielkim miasteczku Truth or Consequences w Nowym Meksyku pojawił się pewien pasożyt, doprowadzając do wybuchu chaosu i przemocy. Istnieje pięć zabójczych stadiów zarażenia, do jakiego może dojść wskutek tej epidemii.

Jako grupa uderzeniowa, złożona z trzech operatorów Rainbow, wkroczycie głęboko do strefy kwarantanny, by odszukać źródło epidemii. Pasożyt wywołuje u zarażonych mutacje, które zapewniają im umiejętności pozwalające pokonać mechanizmy obronne ludzkich organizmów. Aby wykonać zadanie, musicie nauczyć się walczyć z zarażonymi na każdym stadium tej zabójczej epidemii:

Zwyklaki

Zwyklaki to najbardziej pospolici przeciwnicy, którzy stają się wysoce odporni, gdy tylko pasożyt wykryje wrogą obecność. Aby chronić swego żywiciela, pasożyt utwardza jego skórę i zwiększa wytrzymałość ciała na rany postrzałowe. W przypadku takich przeciwników zalecana jest rozwaga i unikanie bezpośredniego kontaktu.

Łamacze

Łamacze to żywe bomby zbliżeniowe, które unicestwią wszystko, co tylko stanie im na drodze. Są to niezwykle zwinni przeciwnicy, którzy chętnie angażują się w bezpośrednią walkę i wysadzając się, potrafią tworzyć wyrwy w ścianach. Pod żadnym pozorem nie wolno się do nich zbliżać.

Zakorzeniacze

Zakorzeniacze to rzadziej spotykany typ przeciwników. Potrafią oni tworzyć wyrastające z podłoża kępy tkanki pasożyta, które kaleczą i unieruchamiają ich cele. Zakorzeniacze są w ciągłym ruchu i będą was zmuszać do walki na granicy ryzyka. Należy szczególnie uważać, gdy zadaje się im ostateczny cios; w obliczu śmierci potrafią być nieobliczalni.

Miażdżyciele

Miażdżyciele nie bawią się w uniki. Pasożyt zamienił ich skórę w prawdziwy pancerz, który w praktyce sprawia, że są odporni na kule. Potrafią oni też wyburzać ściany, nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń.

Apex

Apex to koniec wrogiego łańcucha pokarmowego. Raczej nie będzie atakował was bezpośrednio, ale zamiast tego skieruje przeciwko wam kolejne fale zarażonych. Potrafi też wystrzeliwać pociski oślepiające, przed którymi bronić się potrafią jedynie Finka i Doc. Ten przeciwnik podda waszą zdolność komunikacji prawdziwej próbie.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.