Rainbow Six Siege – oto nowi operatorzy Nomad i Kaid z operacji Wind Bastion

Ubisoft przedstawił dwójkę nowych postaci, które dołączą do grona operatorów w Rainbow Six Siege.

Mieliśmy już okazję podziwiać nadchodzącą mapę Forteca, a teraz przyszła pora na przedstawienie operatorów Nomad i Kaid. Ubisoft publikuje krótkie teasery postaci oraz ich opisy:

Nomad – nowa atakująca w Rainbow Six Siege

Sanaa „Nomad” El Maktoub to nowa atakująca w Drużynie Tęcza.

Została wychowana w zamożnej rodzinie, ale już w młodym wieku zaciągnęła się do Królewskiej Armii Maroka i ukończyła szkolenie w elitarnej fortecy Kasbah Sehkra Mania. Później dołączyła do GIGR (Groupe d’Intervention de La Gendarmerie Royale – Grupy Interwencyjnej Żandarmerii Królewskiej Maroka). Po odbyciu wielu misji w Batalionie Piechoty Górskiej została jego specjalistką od działań operacyjnych w środowisku naturalnym.

Pomiędzy misjami wyrusza na samotne wyprawy, które dokumentuje w swoim notatniku. Jest zarówno rozmyślającą nad sobą marzycielką, jak i pasjonatką praktycznego survivalu. Odwiedziła piechotą więcej krajów niż jakikolwiek inny operator Drużyny Tęcza.

Podczas ekspedycji w Kenii wpadła na pomysł urządzenia odstraszającego, które pomogłoby jej pozbyć się dzikich zwierząt otaczających obozowisko bez zadawania im ran. Po rozwinięciu pomysłu i testach w zastosowaniach militarnych narodził się jej gadżet: Airjab (Powietrzne Pięści), czyli wyrzutnia granatów odpychających doczepiana do karabinka.

Oprócz niego posiada niezrównaną odporność na siły przyrody, a jej wytrzymałość jest powszechnie znana w kręgach wojskowych. Liczne podróże umożliwiły jej też spotkanie różnych kultur odizolowanych od cywilizacji, w efekcie czego posiada samodzielnie wykształcone zdolności dyplomatyczne. Te ostatnie może i należą do tzw. umiejętności miękkich, ale jest czymś, na co dowództwo Tęczy zwraca uwagę. Doskonałe wyszkolenie Nomad i jej wyjątkowe talenty z nawiązką wystarczyły, by zapewnić jej zaproszenie do Drużyny.

Kaid – nowy obrońca w Rainbow Six Siege

Jalal „Kaid” El Fassi jest nowym obrońcą w Rainbow Six.

Już od początków swojej kariery w Królewskiej Żandarmerii Maroka demonstrował wrodzone zdolności przywódcze, które później doprowadziły go do awansu na stopień kapitana. Gdy w słynnej fortecy Sehkra Maniapotrzebny był nowy komendant, wszystkie oczy zwróciły się na Kaida, aby poprowadził Marokańskie Siły Specjalne ku znakomitej przyszłości. Niewzruszony lider o pokaźnej posturze został ósmym komendantem słynnej w świecie marokańskiej twierdzy.

Kaid przestrzega surowych zasad i jest przywódcą świecącym przykładem swoim podwładnym. Jego metody szkoleniowe i styl dowodzenia sprawdziły się przez lata i są uznawane za bardzo efektywne. Forteca uzyskała wiele pochwał, a jej reputacja nieustannie wzrasta, czyniąc z Kaida prawdopodobnie odnoszącego największe sukcesy ze wszystkich jej dowódców.

Uczy on przybywających żołnierzy polegania przede wszystkim na sobie. Jest to umiejętność, którą wzięła bardzo do serca jego absolwentka i nowa atakująca w Drużynie Tęcza. Często mówią o nim „tradycjonalista”, ponieważ Kaid mocno wierzy, że zbytnie uzależnienie od technologii może doprowadzić operatora do porażki. Jest ciekawy, jak wielu specjalistów Tęczy potrafi zaadoptować się do warunków polowych bez pomocy najnowszego sprzętu. Jednakże najwyższym priorytetem jest dla niego obrona Fortecy, a zainspirowany pająkami gadżet może współdziałać z systemami bezpieczeństwa. Jest to „Rtila” – Elektropazur mogący naelektryzować wzmocnione ściany i włazy, druty kolczaste oraz rozkładane tarcze.

Kaid jest ponad wszystko uosobieniem oddania i służbistości – do tego stopnia, że dla Fortecy poświęcił swoje życie prywatne. Marokańscy wojskowi patrzą na niego z podziwem, zarówno w przenośni, jak i dosłownie – wzorują się na nim, jako że ze swojej twierdzy zawiaduje ich przyszłością.

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: