Rainbow Six Siege – operacja Void Edge. Gameplay i szczegóły

Ubisoft przedstawił szczegóły pierwszego sezonu 5. roku w Rainbow Six Siege. Operacja Void Edge to dwójka nowych operatorów, odświeżona wersja jednej z pierwszych map oraz licznie ulepszenia rozgrywki.

Na weekend Ubisoft opublikował gameplay z operacji Void Edge, która rozpocznie się w Rainbow Six Siege w przyszłym miesiącu – 9 marca. Dowiedzieliśmy się również, kim są nowi operatorzy.

Rainbow Six Siege – Void Edge – nowi operatorzy

Operacja Void Edge zawiera dwoje nowych operatorów: Ianę, atakującą z Holandii i Oryxa, jordańskiego obrońcę. Dziewczyna potrafi tworzyć swój hologram i oczywiście kontrolować takiego klona. Oryx to natomiast osiłek, przebijający się przez ściany, który jest do tego niezwykle szybki.

Z jednej strony mamy geniusza technologicznego nie z tego świata (i to dosłownie), a z drugiej – gościa, który na ławce potrafi wycisnąć 70 kilogramów na samej szyi. On nie jest głupi, a ona nie jest słaba, tylko po prostu… diametralnie się od siebie różnią, zarówno pod względem doświadczeń życiowych, jak i sposobu postrzegania świata – czytamy o nowych postaciach na stronie dewelopera.

Zwiastun z operatorami

Void Edge dostarczy nam ponadto kolejną mapę, a będzie nią przebudowana lokacja Oregon. Układ miejscówki został odświeżony, by stworzyć więcej strategicznych możliwości.

Z nowości w rozgrywce warto wspomnieć o zmianach w systemie niszczenia barykad, które sprawią, że niszczenie desek będzie spójniejsze, a ich resztki będą znacznie mniej przeszkadzać. Drony drużyny atakującej pojawią się teraz po tej samej stronie budynku, po której znajduje się pierwszy wybrany punkt odrodzeń drużyny atakującej, a centrum gracza zostanie przebudowane w celu poprawienia nawigacji.

Nowi opeartorzy będą dostępni w chwili premiery operacji Void Edge dla graczy posiadających przepustkę roku 5. Wszyscy pozostali odblokują bohaterów tydzień później, za pomocą punktów Rozgłosu lub Kredytów R6.

Gameplay z operacji

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: