Rainbow Six Siege – Operacja Skull Rain od jutra w grze. O której godzinie zagramy?

Rainbow Six Siege – Operacja Skull Rain od jutra w grze. O której godzinie zagramy?
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Ubisoft podaje konkretne godziny i publikuje świeżutki zwiastun.

Czekacie na nowe atrakcje w Rainbow Six Siege? Już jutro (2 sierpnia) tytuł zostanie wzbogacony o aktualizację 4.0, która wprowadzi do gry Operację Skull Rain. Ubisoft zaznacza, że update pojawi się w różnym czasie w zależności od platformy i żeby go wprowadzić, konieczne będzie wyłączenie serwerów na około godzinę. Usługi sieciowe gry będą w tym czasie niedostępne. Kiedy rozpocznie się wprowadzanie nowości do Rainbow Six Siege?

– 15.00 czasu polskiego na PS4
– 16.00 czasu polskiego na Xbox One
– 17.00 czasu polskiego na PC

W Operacji Skull Rain do Drużyny Tęcza dołącza dwoje operatorów BOPE, którzy pomogą pacyfikować „Fawele”, naszą nową, darmową mapę. Trzecia duża aktualizacja wprowadza modyfikacje rozgrywki, dodając środki przeciwdziałające nieprawidłowym zachowaniom graczy, nowe funkcje, dodatki do broni, przedmioty do personalizacji i wiele innych elementów – podkreśla deweloper przedstawiając nowy zwiastun z nowościami.

W Operacji Skull Rain do Drużyny Tęcza dołącza dwoje operatorów BOPE, którzy pomogą pacyfikować Fawele – nową darmową mapę. Jak tłumaczy deweloper, BOPE ma bogate doświadczenie walki z partyzantką i w warunkach miejskich, gdyż działa wyłącznie w fawelach, gdzie każda ulica może w ułamku chwili stać się miejscem zabójczej zasadzki.

Chodziło o stworzenie operatorów, którzy znają codzienność ulicy, gdyż spędzają na niej dużą część swojego życia. Dlatego też nowi operatorzy potrafią przystosować się do nowego otoczenia i tym samym zyskać przewagę taktyczną. Inną charakterystyczną cechą BOPE jest broń dużego kalibru. Aby oddać tę specjalizację, operatorzy BOPE będą wyposażeni w M-249, M12, SPAS 15 i PARA-308 jako broń główną, zaś ich bronią dodatkową będzie PRB92. Tak ciężkie uzbrojenie niemalże gwarantuje, że podczas wędrówek po wąskich uliczkach nowej mapy nie zabraknie emocji i eksplozji.

Ubisoft będzie usuwał oszustów z Rainbow Six Siege

Deweloper przeprowadził niedawno przerwę techniczną na serwerach Rainbow Six Siege, podczas której wdrożono do gry BattlEye, aktywny system przeciwdziałający oszustwom po stronie klienta – Działa on przede wszystkim w taki sposób, że jeśli wykryje oprogramowanie służące oszukiwaniu na komputerze gracza, uniemożliwi mu wejście do gry – co powinno zredukować w znacznym stopniu problem związany z graczami korzystającymi z wszelakich „pomocy” w grze – tłumaczy deweloper na oficjalnym forum.

Ubisoft zaznacza, że włączenie dodatkowego systemu do walki z oszustwami to poważny krok, na którego temat toczyło się wiele dyskusji. BattlEye stanowi uzupełnienie FairFight, naszego systemu, który obecnie działa po stronie serwera. W celu wyeliminowania oszustw, FairFight wykorzystuje modele algorytmiczne i na ich podstawie identyfikuje statystycznie anormalne zachowania w grze. Jednak ze względu na specyfikę naszego tytułu uznaliśmy, że potrzebujemy dodatkowego systemu zabezpieczającego przed oszustwami – wyjaśnia producent.

BattlEye skupi się na zapobieganiu oszustwom niż analizie zachowań. Ubisoft porównuje ten system do swoistej tarczy wokół gry: System ten można porównać do programu antywirusowego, który skanuje pamięć w poszukiwaniu rozpoznanych sygnatur programów do oszukiwania.

Obecna beta BattlEye rozpoczęła się na PC i potrwa przez kilka tygodni. – Ponieważ to beta, na razie nie będziemy nikogo blokować (poza blokadami już nałożonymi przez system FairFight). Po pełnym wdrożeniu BattlEye będzie usuwał wszystkich oszustów, którzy próbują uruchomić grę. Osoby usunięte przez BattlEye otrzymają konkretne powiadomienie – wyjaśnia Ubisoft.

Jaką informację otrzymam, kiedy zostanę wyrzucony z gry?

  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Klient gry nie odpowiada.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieudana aktualizacja.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Gra wymaga zrestartowania.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Błąd obsługi pamięci.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieprawidłowy pakiet danych.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Nieprawidłowa wielkość pakietu danych.
  • Zostałeś wyrzucony z gry przez usługę BattlEye™. Powód: Oszukiwanie.

Więcej informacji o działaniu BattlEye znajdziecie w specjalnej sekcji poświęconej temu zagadnieniu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie