Ubisoft szykuje graczy na wielkie nowości w Rainbow Six Siege

Kolejna garść szczegółów od dewelopera.

Ubisoft informuje, że wraz z rozpoczęciem Roku 3 w Rainbow Six Siege, czyli startem Operacji Chimera, otrzymamy nową wyspecjalizowaną jednostką antyterrorystycznąAtaki biologiczne i chemiczne stanowią coraz większe zagrożenie dla operatorów. Dlatego też Szóstka stworzyła oddział przeciwdziałania zagrożeniom chemicznym, biologicznym, radiologicznym i nuklearnym (CBRN). CBRN to samodzielna jednostka antyterrorystyczna. Dwójka ekspertów doskonale wie, co robi, i nigdy nie wycofa się ze strefy zagrożenia – czytamy na oficjalnej stronie gry.

W skład CBRN wejdą:

  • Operator z Francji, który używa dronów do zabezpieczania terenu kwarantanny.
  • Drugi z operatorów przeprowadził się do Rosji w celu kontynuowania swoich badań, odkrywając szereg zastosowań dla samorozpuszczalnych nanobotów. Z efektów badań tego specjalisty CBRN mogą korzystać wszyscy sojusznicy.

Jak podkreśla Ubisoft, ta nowa para dołącza do grona operatorów w trybie wieloosobowym, będzie się również nimi dało grać w wydarzeniu Outbreak (ograniczonym czasowo). W wydarzeniu tym wezmą też udział pozostali, klasyczni operatorzy.

Outbreak, ograniczone czasowo wydarzenie w trybie kooperacji, dostępne będzie za darmo dla każdego posiadacza Rainbow Six Siege:

Niewielkie miasteczko Truth or Consequences w Nowym Meksyku atakuje nieznana choroba. Zagrożenie jest tak duże, że władze decydują się objąć kwarantanną całą miasto wraz z przebywającymi w nim cywilami i żołnierzami. Na zewnątrz wycieka bardzo mało informacji, a pewne jest tylko to, że sytuacja stała się bardzo poważna.

Outbreak (Epidemia) to trwające cztery tygodnie wydarzenie, w ramach którego wszyscy użytkownicy Rainbow Six będą mogli połączyć siły z dwójką znajomych, by wspólnie stawić czoła tajemniczemu zagrożeniu. To darmowe wydarzenie rozpocznie się wraz z premierą aktualizacji inaugurującej pierwszy sezon Roku 3.

W ciągu tych czterech tygodni dostępna będzie niepowtarzalna kolekcja najnowocześniejszych przedmiotów zmiany wyglądu z serii HazMat. Wyposażenie to znajdzie się w Pakietach Outbreak.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Pakietach Outbreak, zapraszamy do naszej poprzedniej wiadomości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.