Rainbow Six Siege na PS5 i Xbox Series X potwierdzony. Ubisoft o pełnym cross-play’u

0 komentarzy

Rainbow Six Siege to jedna z najlepiej wspieranych gier obecnej generacji, a Ubisoft nie zamierza składać broni wraz z nadejściem nowych konsol. Strzelanka ma być dostępna na PS5 i Xbox Series X w dniu premiery next-genów.

Przed nami 5. rok wsparcia Rainbow Six Siege i możecie być pewni, że nie ostatni. Rano prezentowaliśmy szczegóły operacji Void Edge, która rozpocznie się w marcu, a już śpieszymy z kolejnymi dobrymi wieściami dla fanów gry.

Rainbow Six Siege na PS5 i Xbox Series X

Ubisoft ogłosił, że Rainbow Six Siege na PlayStation 5 i Xbox Series X będzie dostępne od premiery nowych konsol. Co więcej, gra będzie obsługiwać rozgrywkę cross-generacyjną. Taka informacja została podana przez Leroya Athanassoffa, który w rozmowie z dziennikarzem serwisu WindowsCentral zaznaczył:

Nie mogę podać daty premiery, ponieważ zależy to od producentów next-genów. Mogę jednak powiedzieć, że od premiery tam będziemy [na nowych konsolach].

Deweloper dodał, że nie zamierza dzielić społeczności. – Chcemy, by ludzie, którzy kupią nowy sprzęt, mogli od razu grać na nim ze swoimi przyjaciółmi. Szykuje się zatem na to, że posiadacze PS4 zagrają z właścicielami PlayStation 5, a ci z Xbox One będą walczyć ramię w ramię z graczami Xbox Series X.

Ubisoft chciałby pójść dalej i zaoferować również rozgrywkę cross-platformową. Jednak tutaj znowu, wiele zależy od Sony i Microsoftu.

Ponownie, jest to bardziej dyskusja między Microsoftem a Sony. Chcielibyśmy mieć pełny cross-play – dobieranie graczy Xboksa przeciwko graczom PlayStation. Jesteśmy gotowi to wspierać. I miejmy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ jest to ogólny ruch w branży i nic nie może temu zapobiec. To tylko kwestia czasu, zanim to się stanie – twierdzi Leroy Athanassoff.

Zatem Rainbow Six Siege nie idzie na emeryturę i jak plany Ubisoftu wypalą, gra zostanie z nami przez wiele kolejnych lat.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się