Quake - logo gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

„Nowy” Quake to już pewniak. Będzie brutalnie i na wielu platformach

W sieci pojawiła się klasyfikacja wiekowa nowego wcielenia Quake. Nieujawniona jeszcze produkcja zadebiutuje na wielu platformach. Nie zabraknie również brutalnej jatki.

Organizacja ESRB oceniła grę noszącą tytuł Quake. Wygląda na to, że wcześniejsze przecieki się potwierdziły i marka faktycznie znów pojawi się na rynku. Poniżej znajdziecie część opisu tego tytułu ze strony ESRB.

Jest to pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze wcielają się w rolę żołnierza, który podróżuje w czasie, aby powstrzymać złe siły przed zniszczeniem ludzkości. Gracze przemierzają przypominające labirynty średniowieczne środowisko i używają strzelb, pistoletów na gwoździe i granatników, aby zabijać różnych wrogów (np. zombie, siły demoniczne, skorpiony, ludzi) w szalonej walce.

– czytamy na stronie ESRB

Nieujawniona jeszcze produkcja ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series oraz Nintendo Switch. Sugeruje to, że możemy nie mieć do czynienia z zupełnie nową grą. Spodziewałbym się, że będzie to remaster lub lekko odświeżona wersja tytułu. Całkowicie nowa produkcja z nowoczesną oprawą raczej nie ukazałaby się od razu na Switchu.

Opis gry zdradza również, że nikt nie zamierza ugrzeczniać Quake’a. Nadal będzie bardzo brutalnie, czyli tak, jak być powinno.

Bitwom towarzyszą odgłosy wystrzałów, krzyki bólu i wielkie eksplozje. Często pojawiają się duże efekty rozprysku krwi, a kilka ataków sprawia, że przeciwnicy eksplodują na krwawe kawałki. Niektóre obszary przedstawiają okaleczone części ciała leżące na ziemi lub spadające z sufitów.

Kiedy pokaz nowego wcielenia Quake? Dziś startuje QuakeCon, na którym odbędzie się specjalny panel poświęcony tej marce. Jeśli gdzieś mamy zobaczyć ogłoszenie, to właśnie tam. Na razie musimy jeszcze trochę zaczekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się