Quake - dwójka graczy strzela do przeraźliwego potwora

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nie lubisz grać w FPS-y na padzie? Quake ma przyjemne ułatwienie na PS4 i PS5

Quake na konsolach PS4 i PS5 wspiera pewną dość rzadką formę sterowania. Ta często pojawia się np. na sprzęcie Nintendo. Co powiecie na machanie kontrolerem w powietrzu?

Tak się składa, że Quake na wymienionych sprzętach wspiera tak zwane gyro control, czyli sterowanie ruchowe. Co prawda, mało kto wykorzystuje to jako główną formę obracania kamerą. Raczej należy traktować ten „ficzer” jako wspomagacz do korzystania z prawego analoga. Poniżej możecie zobaczyć, jak to sprawuje się w akcji.

Sprawne oko zauważy, że jest rzeczywiście dokładnie tak, jak napisałem. Gracz robi tylko minimalne ruchy DualSensem w przestrzeni, aby skorygować „w locie” przesunięcia kamery. Wielu może się to wydawać mało precyzyjnym rozwiązaniem, aczkolwiek wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie!

Tak się składa, że wiele tytułów np. na Nintendo Switch wspiera taką funkcjonalność. Dodano to np. w DOOMie z 2016 roku, a większość graczy popularnego Splatoon nie wyobraża sobie grania bez tej opcji włączonej w tle.

Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy porównanie Quake Enhanced z oryginałem, zachęcam zajrzeć do tego artykułu. Znajdziecie tam wideo oraz spis najważniejszych różnic.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się