Nie lubisz grać w FPS-y na padzie? Quake ma przyjemne ułatwienie na PS4 i PS5

Quake - dwójka graczy strzela do przeraźliwego potwora
PS4 PS5 Switch

Quake na konsolach PS4 i PS5 wspiera pewną dość rzadką formę sterowania. Ta często pojawia się np. na sprzęcie Nintendo. Co powiecie na machanie kontrolerem w powietrzu?

Tak się składa, że Quake na wymienionych sprzętach wspiera tak zwane gyro control, czyli sterowanie ruchowe. Co prawda, mało kto wykorzystuje to jako główną formę obracania kamerą. Raczej należy traktować ten „ficzer” jako wspomagacz do korzystania z prawego analoga. Poniżej możecie zobaczyć, jak to sprawuje się w akcji.

Sprawne oko zauważy, że jest rzeczywiście dokładnie tak, jak napisałem. Gracz robi tylko minimalne ruchy DualSensem w przestrzeni, aby skorygować „w locie” przesunięcia kamery. Wielu może się to wydawać mało precyzyjnym rozwiązaniem, aczkolwiek wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie!

Tak się składa, że wiele tytułów np. na Nintendo Switch wspiera taką funkcjonalność. Dodano to np. w DOOMie z 2016 roku, a większość graczy popularnego Splatoon nie wyobraża sobie grania bez tej opcji włączonej w tle.

Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy porównanie Quake Enhanced z oryginałem, zachęcam zajrzeć do tego artykułu. Znajdziecie tam wideo oraz spis najważniejszych różnic.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie