Legendarny FPS za darmo od Microsoftu

Gra za darmo w Microsoft Store. Możemy przypisać Quake 4
Newsy PC

Microsoft zachęca do testowania swojego Xbox Insider Hub. W zamian czeka na nas gra za darmo i to nie byle jaka, bo legendarny Quake 4.

Seria Quake nie ma w ostatnich latach zbyt lekko. Choć wielokrotnie przewijały się plotki na temat tego, że Bethesda faktycznie coś kombinuje, nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tych rewelacji. Wielu fanów staroszkolnych strzelanek chętnie przyjęłoby kolejną część tej serii. Tym bardziej że nowe Doom-y okazały się naprawdę udanymi produkcjami.

Gra za darmo i to nie byle jaka!

Być może coś jest na rzeczy, ale na razie to tylko plotki. Pewne jest za to, że za darmo możemy odebrać czwartą część cyklu. Quake 4, bo o nim rzecz jasna mowa, można odebrać w Microsoft Store. Niestety, tym razem nie wystarczy tylko parę kliknięć, a trzeba zapisać się do programu Xbox Insider Hub. Na szczęście nie jest to czasochłonne, a wszystkiego dokonany w zaledwie parę minut.

Posiadając konto Microsoft, udajemy się pod ten adres, gdzie pobierzemy aplikację Xbox Insider Hub. Następnie wystarczy tylko odpalić apkę i zalogować się na nasze konto. W sekcji „niejawnych testów” znajdziemy opcję zapisania się do nich. Ostatecznie w zakładce „wersje zapoznawcze” będzie czekał na nas Quake 4, którego wystarczy tylko pobrać. I już – możemy cieszyć się oldschoolową strzelanką.

W zasadzie każda część tej serii jest kojarzona dobrze, choć wielu graczy szczególną sympatią darzy Quake III: Arena, który na moment swojej premiery faktycznie zatrząsł światem gamingowym. W 2018 roku ukazało się Quake Champions, czyli multiplayerowa gra oparta przede wszystkim na pomysłach z Areny. Tytuł ten dostępny jest cały czas za darmo, a twórcy regularnie wypuszczają nowe aktualizacje. Jeśli jednak nigdy nie mieliście jeszcze szans zapoznać się z klasyką w postaci poprzednich części – prezent od Microsoftu wydaje się dobrą wymówką.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie