Tak wygląda PS5 Slim, na jakie faktycznie zasługujemy. Działająca konsola imponuje

PS5 Slim od fana, na jakie zasługujemy. Działa i wygląda nieziemsko
Newsy PS5

PS5 Slim w jeszcze mniejszej wersji? To, wedle autora, PlayStation 5 Tiny, czyli miniaturowa wersja urządzenia, która jednak działa i wygląda świetnie.

Sony wydało w końcu wielce oczekiwane PS5 Slim, choć konsola oficjalnie się tak nie nazywa. Internauci i serwisy gamingowe oraz w zasadzie wszyscy inni przechrzcili jednak to urządzenie na „slim”, bo jest po prostu mniejsze. W praktyce stanowi po prostu ulepszoną wersję konsoli, która powoli zastępuję edycję „bazową” na sklepowych półkach. Sam projekt mógł nie spodobać się wielu fanom, którzy liczyli na większe zmiany.

Jeszcze na długo, zanim Sony oficjalnie zapowiedziało sprzęt, pojawiały się fanowskie wersje, które robiły wrażenie. Teraz kolejny YouTuber postanowił zbudować własną konsolę. Jest jednocześnie malutka, bo zajmuje niewiele więcej od dwukrotności samego pada DualSense. Robi wrażenie, a sam design, choć dla mnie nieco zbyt „kosmiczny”, również może się podobać. Wygląda jak oficjalny sprzęt i działa bardzo dobrze.

Problem w tym, że autor musiał upchnąć czytnik płyt na zewnątrz, więc nie liczyłbym na to, że podobne rozwiązanie zastosowane przez Sony przyjęłoby się dobrze. Niemniej projekt robi wrażenie, tym bardziej w formie ciekawostki od fana. No i sprawdza się niemal wzorowo, osiągając zaskakująco solidne wyniki w testach na grach i pod kątem temperatury. W komentarzach przewija się wiele osób, które chętnie kupiłyby konsolę, gdyby tylko mogła ukazać się oficjalnie.

Sony jednak nie skończyło z PS5. Slim to dopiero początek, bo coraz więcej mówi się także o wersji Pro.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie