Fenomenalny projekt PS5 Slim od fana. Chłodzenie lepsze niż w oryginalnej konsoli

PS5 Slim stworzone przez YouTubera jest niezwykle imponujące
Newsy PS5

Pewien YouTuber postanowił stworzyć pierwsze na świecie PS5 Slim. Nie tylko sprzęt jest niezwykle mały, ale chłodzenie również imponuje.

Klasycznie już Sony przyzwyczaiło nas, że po 3-4 latach od premiery konsoli wersji podstawowej możemy liczyć na wersję Slim. Te, z wielu względów, często są obiektem pożądania fanów, choć nie ustrzegają się własnych problemów. PS5 jest z kolei największym sprzętem tej firmy, którego wymiary były obiektem memów po pierwszych zapowiedziach. Logiczne byłoby ograniczenie tych gabarytów i wydanie wersji Slim.

Problem w tym, że możemy trochę na to poczekać. W końcu wciąż występują problemy z dostępnością PlayStation 5, a globalny niedobór podzespołów skutecznie ogranicza produkcję. Sytuacja niebawem ma się poprawić, ale ciężko przewidzieć, jak to może wpłynąć na ewentualną kolejną edycję konsoli. YouTuber z kanału DIY Perks postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Pierwsze na świecie PS5 Slim

Matthew Perks, bo tak się nazywa wspomniany jegomość, stworzył „pierwsze na świecie PS5 Slim”. Jego projekt początkowo brzmiał dość szalenie – chciał zmieścić tę technologię w zaledwie 2 cm obudowie. To naprawdę mało, choć okazuje się, że nie jest to zadanie niemożliwe. Na blisko półgodzinnym filmie możemy obejrzeć proces powstawania konsoli. Finalny efekt potrafi dość mocno zaskoczyć.

Sprzęt cechuje się bardzo ascetycznym wyglądem i przypomina swoim stylem puszkę, ale może taka forma znajdzie swoich zwolenników. Osobiście ciężko mi przyznać, iż design jest szczególnie atrakcyjny, ale na podziw zasługuje włożona praca. YouTuber nie tylko zmieścił niemal wszystko w środku (poza osobnym, sporym zasilaczem), ale też znacząco poprawił chłodzenie. W tym celu musiał postawić na chłodzenie cieczą.

Jego autorska konsola może pochwalić się temperaturą socketu w okolicach 46-65 stopni Celsjusza. RAM i VRM to odpowiednio 52 i 44 stopnie. Pomiary wykonane przez niego na bazowej wersji PS5 pokazują znacznie wyższe temperatury. „Zwykłe” PlayStation 5 osiąga odpowiednio 75, 94 i 71 stopni Celsjusza, zbliżając się do maksymalnych poziomów. Nie liczyłbym raczej na to, że Sony wydałoby konsolę z chłodzeniem cieczą, ale niewielka edycja Slim w wykonaniu YouTubera pokazuje, że da się dokonać pozornie niemożliwego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie