PS4 Pro – ustawisz opcje graficzne jak na PC? Rise of the Tomb Raider ma mieć trzy profile!

PS4 Pro – ustawisz opcje graficzne jak na PC? Rise of the Tomb Raider ma mieć trzy profile!
Filmiki z gier Newsy PS4

To jeszcze nie to co na blaszakach, lecz idziemy w dokładnie takim kierunku.

PlayStation 4 Pro zostało już zaprezentowane i skomentowane (wszystkie informacje wraz ze specyfikacją techniczną sprzętu znajdziecie tutaj), zatem pora przyjrzeć się kwestii gier, a dokładniej jednej z pierwszych, która ma zapewniać wsparcie dla nowej, mocniejszej wersji PS4.

Mowa o przygodach dzielnej panny Croft, która wraz z tytułem Rise of the Tomb Raider pojawi się na PlayStation 4 w przyszłym miesiącu, 11 października. Jeden z użytkowników forum NeoGAF przedstawił kilka interesujących szczegółów, które przedstawiciel Crystal Dynamics ujawnił tuż po wczorajszym PlayStation Meeting.

Otóż okazuje się, że Rise of the Tomb Raider uruchomiony na PS4 Pro pozwoli nam wybrać, w jakich ustawieniach graficznych chcemy zagrać. Co prawda nie będzie jak na komputerach, czyli nie ustawimy szczegółowości tekstur, cieniowania i innych parametrów osobno. Dostaniemy za to trzy profile ustawień graficznych i w zależności od wybranego, otrzymamy różną płynność, szczegółowość efektów czy rozdzielczość.

Z przekazanych przez forumowicza informacji wynika, że szykują się takie oto profile ustawień grafiki w Rise of the Tomb Raider:

 • Tryb 4K tutaj zobaczymy na ekranie najwyższą rozdzielczość, lecz kosztem cięć w niektórych efektach graficznych;
 • Tryb 1080p – wyświetli więcej efektów niż w 4K przy rozdzielczości 1080p. Płynność ma oscylować w granicach od 45 do 60 fps-ów;
 • Tryb 1080p i zablokowane 30 fps – dzięki temu na ekranie zobaczymy wszystkie efekty graficzne, jakie istnieją w grze.

Co sądzicie o takim wybieraniu opcji graficznych na konsoli? Wolelibyście po prostu włożyć płytkę do czytnika i zagrać czy cieszycie się, że macie jakiś wybór?

Rise of the Tomb Raider – ten gameplay rozgrzeje Was przed nową edycją gry

Rise of the Tomb Raider to gra doskonale znana już posiadaczom konsol Xbox One i Xbox 360. Swoją wersję otrzymali również posiadacze komputerów PC. Panna Croft nie powiedziała jednak ostatniego słowa i zamierza wkraść się w październiku również na PlayStation 4. Tytuł wyląduje na konsoli od Sony dokładnie 11 dnia wspomnianego miesiąca.

Będzie to od razu Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii, a więc wydanie wzbogacone o kilka interesujących nowości. Zawartość takiego pakietu przypominamy poniżej, a teraz zapraszamy na gameplay, który przedstawia nadchodzące smaczki i Larę Croft w akcji.

Zamierzacie zagrać na PlayStation 4?


Cenega informuje, że wyda grę Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii w wersji na PlayStation 4, która ukaże się w Polsce już 11 października, równocześnie z premierą światową. Gra ukaże się w specjalnej, limitowanej edycji z okazji 20. rocznicy serii Tomb Raider. Co więcej, tylko na premierę, do wyczerpania zapasów, to bogate w dodatki wydanie będzie zawierało ekstra bonus w postaci ekskluzywnego Artbooka oraz eleganckiego, limitowanego opakowania. Tytuł będzie dostępny w polskiej (dubbing) oraz angielskiej wersji językowej. W polskiej wersji w roli Lary Croft ponownie można usłyszeć Karolinę Gorczycę.

Mamy również dobrą wiadomość dla posiadaczy PC – wraz z premierą wersji na PlayStation 4 na komputery osobiste również będzie dostępne wydanie Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii. W wybranych sklepach online będzie ono dostępne z bonusowym Artbookiem, takim jak w wydaniu na PS4.

Kto chce złożyć zamówienie przedpremierowe na grę, może to zrobić w sklepie muve.pl.

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii zawiera:

 • nowy rozdział w kampanii „Więzy krwi” (w wersji na PlayStation 4 z obsługą PlayStation VR)
 • nowy tryb wytrzymałości w trybie współpracy
 • dodatek „Koszmar Lary”
 • nowy poziom trudności „Mistrzyni surwiwalu” w ramach kampanii głównej
 • wszystkie stroje, bronie i karty wyprawy, które były dostępne w ramach przedsprzedaży
 • nowy strój na chłodne dni i broń inspirowane grą Tomb Raider III
 • pięć klasycznych modeli Lary Croft – zagraj, wybierając ulubione wcielenie
 • wszystkie opublikowane dotąd elementy zawartości do pobrania:
 • Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy – 3 godziny nowej fabuły
 • Tryb wytrzymałości
 • Przebudzenie zimnej ciemności – walka z kolejnymi falami zarażonych wrogów
 • Dwanaście nowych strojów i siedem nowych broni
 • Ponad 35 kart wyprawy

Wydanie premierowe, dostępne do wyczerpania zapasów zawiera:

 • Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii
 • limitowany Artbook
 • ekskluzywne, limitowane opakowanie

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii to uznana przez krytyków gra Rise of the Tomb Raider, nominowana do nagrody za najlepszą grę w ponad 75 kategoriach, w której zadaniem Lary Croft jest nie tylko przetrwać. Bohaterka wyrusza na swoją pierwszą archeologiczną ekspedycję w najbardziej zdradzieckie i odległe regiony Syberii.

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii obejmuje również zawartość „Więzy krwi” w trybie jednoosobowym, obsługę PlayStation VR, nową rozgrywkę obejmującą współpracę w trybie wytrzymałościowym, poziom trudności „Mistrzyni surwiwalu” dostępny w kampanii głównej, strój i pistolet 20 Year Celebration oraz 5 klasycznych skórek Lary. Obejmuje również wszystkie opublikowane dotąd dodatki do pobrania, w tym: Baba Yaga: Świątynia wiedźmy, tryb wytrzymałościowy, Przebudzenie zimnej ciemności, 12 strojów, 7 broni i 35 kart ekspedycji. Ponad 50 godzin rozgrywki sprawia, że jest to najobszerniejsza wersja tej obsypanej nagrodami gry.

Podążając tropem starożytnej tajemnicy, Lara wyrusza na swoją pierwszą ekspedycję badawczą. W jej wyniku trafia w najbardziej odludne i zdradzieckie rejony Syberii, gdzie stara się odkryć sekret nieśmiertelności, nim zrobi to bezwzględna organizacja znana jako Trinity. Lara zmuszona będzie wykorzystać swój spryt i zdolności przetrwania, zawrzeć nowe sojusze oraz ostatecznie wstąpić na ścieżkę swojego przeznaczenia jako tomb raider. Gracze doświadczą wartkiej akcji, odwiedzą piękne i jednocześnie zabójcze lokacje, zaangażują się w brutalną walkę partyzancką i będą eksplorować zapierające dech w piersiach grobowce.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie