Jak działa i wygląda BF2042 na PS4, PS4 Pro i PS5? Sprawdźcie porównanie

bf2042 porównanie graficzne
PS4 PS5

Teraz gdy beta BF2042 oficjalnie ruszyła, w sieci pojawiają się porównania graficzne i wydajnościowe między generacjami konsol. Okazuje się, że produkcja DICE radzi sobie zaskakująco nieźle na starszej PS4.

Część graczy może już wziąć udział w wojnie totalnej w BF2042 (choć część musi nadal czekać). Jeżeli zastanawiacie się, czy różnica w ogrywaniu produkcji na PS4 i PS5 jest widoczna – śpieszymy z odpowiedzią.

BF2042 na PS4 radzi sobie lepiej, niż przypuszczałem

Najnowsza produkcja studia DICE już teraz doczekała się porównań graficznych pomiędzy konkretnymi generacjami konsol. Warto jednak pamiętać, że pod lupę wzięto betę, więc w kwestii optymalizacji może jeszcze co nieco się zmienić.

Poniższe wideo dobrze pokazuje jak PS4, PS4 Pro i PS5 radzą sobie z nowym Battlefieldem. Zacznijmy od grafiki – ta jest zauważalnie lepsza w przypadku PS5, co raczej nikogo nie dziwi. Gra została wręcz stworzona na najnowszą generację. Odpalona w 2160p i 60fps nie tylko zapewnia znacznie lepsze doznania wizualne (w końcu rozdzielczość jest znacznie wyższa), ale wygląda naprawdę pięknie. To też jedyna konsola, która wydaje się w pełni akcentować takie efekty, jak ambient occlusion czy filtrowanie tekstur. W wersji beta zdarzają się jednak zauważalne spadki płynności, o czym gracze informowali już wcześniej.

To oczywiście nie oznacza, że PS4 radzi sobie z grą źle. Uruchomiona w 1080p/60fps trzyma poziom średnio 50fps, przy czym w bezpośrednim porównaniu z PS5 wydaje się znacznie brzydsza. Mimo wszystko to wciąż kawał nieźle wyglądającej produkcji, która przede wszystkim działa nie najgorzej. Tu jednak warto zwrócić uwagę na dość irytujące doczytywanie modeli „w locie”.

PS4 Pro radzi sobie z grą znacznie lepiej, niż mógłbym się spodziewać. Battlefield uruchomiony w 1620p/60fps trzyma raczej stabilną liczbę fpsów, ze znacznie rzadszymi spadkami niż w PS4. Produkcja oferuje niezłą rozdziałkę i wygląda naprawdę świetnie. Do tego wydaje się, że w wersji PS4 Pro nie ma dynamicznej rozdzielczości. Tu także jednak „doskakujące” szczegóły mogą irytować. Niemniej – wyraźnie widać, że BF2042 zapewni podobnie satysfakcjonującą rozrywkę dla posiadaczy zarówno PS4, PS4 Pro, jak i PS5.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie