Switch 2 tak mocny, jak PS4 Pro, ekran lepszy niż w Steam Decku? Wydajność ma zaskakiwać

Nintendo Switch 2 coraz bliżej. Nowe informacje | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy Switch

Najnowsza konsola Nintendo, czyli (najpewniej) Switch 2 ma mieć wydajność porównywalną, a nawet większą, niż konsola PlayStation 4 Pro. Takim zdaniem podzielił się pewien youtuber technologiczny, który uważa, że nadchodzący sprzęt japońskiego giganta zaoferuje znaczny przeskok mocy względem poprzedniego urządzenia. Czy faktycznie możemy liczyć na aż tak dużą zmianę?

Nintendo Switch 2 lepsze, niż PS4 Pro i Steam Deck? Ciekawa opinia

Zanim faktycznie poznamy specyfikację i inne informacje na temat konsoli Nintendo Switch 2, czeka nas sporo plotek i opinii dotyczących właściwości sprzętu. Do tej pory w sieci pojawiło się sporo różnego rodzaju informacji, choć na próżno szukać na razie w pełni oficjalnych danych na temat japońskiego urządzenia. No bo jaka będzie ta nowa konsola? W sumie to ciężko powiedzieć — jednak zdaniem niektórych będzie zaskakująco mocna.

Taką opinią podzielił się twórca kanału Moore’s Law Is Dead na YouTube. W swojej niedawnej transmisji na żywo przyznał, że nadchodzące urządzenie dla graczy od Nintendo może mieć moc porównywalną, a nawet większą od PlayStation 4 Pro. Mowa oczywiście o rozgrywce w trybie stacjonarnym, czyli z użyciem decka. W przypadku zabawy przenośnej moc urządzenia nieco spadnie. Dokładnie tak było w przypadku Switcha z 2017 roku, który współpracując z Deckiem, mógł wyświetlać nieco lepszą rozdzielczość czy więcej klatek.

Następca Switcha wykorzysta procesor Samsunga wykonany w technologii 8 nm, prawdopodobnie z 12 GB pamięci. Wydajność nadchodzącej konsoli może być zbliżona do Xbox Series S, ale z możliwym niższym licznikiem FPS w grach. Ponownie będzie to sprzęt niejako z przełomu generacji, który ani nie jest typowym next-genem, ani też nie jest na poziomie równym poprzednim konsolom w wersji podstawowej.

Co ciekawe, twórca porównał konsolę do Steam Decka. Nintendo ma nam dostarczyć sprzęt, który z jednej strony będzie mieć mniejszą wydajność niż urządzenie Valve, ale z drugiej na kilku polach zanotuje przewagę. Przede wszystkim zapewni dłuższy czas działania na baterii oraz wyższą rozdzielczość ekranu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie