Największy hit PS Plusa znika z usługi, ale wychodzi na Xboksy. Znamy datę premiery

PS Plus traci hitową grę, która niebawem zadebiutuje na Xboksach
Newsy PC PS5 Xbox Series XOne

PS Plus jeszcze przez kilka dni oferuje dostęp do Stray – absolutnego hitu usługi. Gra jednak zmierza na platformę Xbox, ale nie do abonamentu XGP.

Wczorajsza konferencja Annapurna Interactive ujawniła coś, czego każdy mógł spodziewać się już od jakiegoś czasu. Stray straci miano gry “konsolowo ekskluzywnej” dla PlayStation. Tytuł od BlueTwelve Studio trafi też na konsole Xbox, choć niekoniecznie w takiej formie, w jakiej byśmy oczekiwali. Wychodzi na to, że wydawca nie jest zainteresowany debiutem w Xbox Game Pass, choć nie jest on wykluczony w przyszłości.

Tytuł o przeuroczym kocie w cyberpunkowym świecie dostał nowy zwiastun, który jest tak samo piękny, jak i cała gra. Możecie obejrzeć go poniżej. Ja z kolei tylko wspomnę, że Stray na konsole Xbox Series X i S oraz Xbox One ukaże się 10 sierpnia 2023 roku. Znaczy, że wcale długo nie trzeba będzie czekać. A zdecydowanie i tak jest warto, bo to naprawdę świetna przygoda.

Czemu wszyscy tak zachwycają się tą pozycją? W zasadzie ciężko na to jednoznacznie odpowiedzieć. To po prostu jedna z tych niewielu perełek, która faktycznie próbuje czegoś nowego i oryginalnego, a zarazem nie boi się ukazywać własnego podejścia do znanych nam rzeczy. W końcu jest to gra eksploracyjna jakich wiele, ale w wydaniu, którego chyba nikt się nigdy nie spodziewał dostać. W każdym razie zdecydowanie warto zainteresować się tą pozycją. Jeżeli jednak jesteście posiadaczami PlayStation – macie jeszcze troszkę czasu na ogranie jej w ramach PS Plus. Tytuł znika z oferty, dzięki której stała największym hitem oferowanym w abonamencie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie