PlayStation straci kolejny exclusive. Wielki hit trafi też na Xbox

Xbox i PlayStation
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niby i “indycze”, ale jednak hitowe Stray doczeka się konwersji na Xbox. Nie zdziwiłbym się, gdyby tytuł trafił również do Xbox Game Pass.

Pamiętacie jeszcze Stray? Swego czasu ta cyberpunkowa przygoda o kocie wydana pierwotnie na PC i PlayStation 5 zrobiła wiele szumu. Ponadto zyskała sporo nominacji do tytułu gry roku, a także wiele innych nagród. Nic dziwnego, bo dzieło od BlueTwelve Studio okazało się nie tylko zadziwiająco solidną pozycją. To też, a może i przede wszystkim, gra o kocie. I to takim żyjącym w dość ponurym świecie przyszłości w konwencji cyberpunka.

W każdym razie z dość nietypową przygodą zapoznać się mogli do tej pory gracze na PS5 i PC. Ten konsolowy exclusive Sony trafi jednak na konsole Xbox, a tak przynajmniej wynika ze wpisu Klobrille na Twitterze. Użytkownik spostrzegł rating wiekowy ESRB przyznany Stray z zastrzeżeniem, że mowa o wersji na konsole Microsoftu.

I choć nie jest to oficjalne potwierdzenie, że Sony straci kolejny konsolowy exclusive, raczej nie ma sensu za bardzo w to wątpić. Organizacje zajmujące się przyznawaniem kategorii wiekowych gier od lat są jednym z ciekawszych źródeł przecieków. Tym razem nie jest inaczej, a gra zapewne wkrótce wyląduję na Xboksach.

Na razie nie znamy więcej informacji. Tyle że osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby gra doczekała się też premiery w Xbox Game Pass. Podobnie było choćby z Ghostwire: Tokyo, które rok po edycji na PS5 ukazało się na Xbox i to w XGP. Na ten moment lepiej poczekajmy na oficjalną zapowiedź i potwierdzenie tych rewelacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie