Propozycja gamingowych myszek na każdą kieszeń

Propozycja gamingowych myszek na każdą kieszeń
Newsy PC Technologie

Coś dla graczy z ograniczonym budżetem.

Kupno myszki dla zwykłego użytkownika, do przeglądania internetu i innych domowych prac na komputerze, obecnie nie sprawia większego problemu. Co jednak, jeśli oczekujemy nieco więcej, za wciąż rozsądne pieniądze? Gdy szukamy gryzonia niezawodnego, do pracy z wyspecjalizowanymi programami, ale jednocześnie spełniającego swoją rolę w elektronicznej rozrywce?

Gryzonie ZM-M501R i ZM-M600R to optyczne myszki dla graczy o ergonomicznym kształcie. Dzięki swojemu profilowi mogą z nich korzystać użytkownicy zarówno lewo, jak i prawo ręczni. To proste konstrukcje, bez nadprogramowych udziwnień, specyficznych dla drogiego sprzętu gamingowego. Dzięki temu mają szansę trafić w gust szerszej grupy odbiorców, szukających produktu, na którym można polegać.

Zalman ZM-M501R to przewodowa konstrukcja o wymiarach 124×66.5×39 mm i wadze 140 g. Producent uwzględnił w niej wymienny odważnik 20 g, dzięki czemu można zredukować wagę, dostosowując gryzonia do swoich preferencji. Na pokładzie znajdziemy siedem przycisków, pod które przypisano dziewięć różnych komend.

Zalman ZM-M600R jest symetryczna, o identycznym kształcie obudowy. Nie posiada bocznych przycisków „w przód” i „w tył”. Dzięki temu użytkownicy leworęczni nie muszą się obawiać o przypadkowe wciśnięcie niechcianego przycisku. Rolę klawisza przewijającego wziął na siebie przełącznik pod rolką oznaczony literą „Z”. Całość ma wymiary 63x115x38 mm i waży 90 g, co stanowi także dobrą propozycję dla osób mobilnych, potrzebujących myszki do notebooka.501R bazuje na sprawdzonym sensorze Avago A3050, o czterostopniowym poziomie DPI sięgającym od 800 do maksymalnie 4000 jednostek, oraz częstotliwości próbkowania wynoszącej 500 Hz. Zmianę rozdzielczości sensora sygnalizują diody LED. Jeśli mamy nieco większe wymagania, 600R może pracować w rozdzielczości od 600 do 4000 DPI, co przemówi szczególnie do graczy wymagających jeszcze większe precyzji. Sensor Avago 3090, któremu towarzyszy 32-bitowy procesor, może pochwalić się niskim czasem reakcji i próbkowaniem sięgającym 1000 Hz. Oba gryzonie bazują na przełącznikach Omron, gdzie 501 charakteryzuje się wytrzymałością do 5 milionów kliknięć, a 600-tka do 20 milionów.

Gryzonie są dostępne w polskich sklepach w cenie od 51 zł. (ZM-M501R), zaś za model ZM-M600R przyjdzie nam zapłacić ok. 89 zł.

Źródło: Zalman

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie