Premiery gier na luty 2019. Oto 15 świetnych propozycji na nowy miesiąc

Zapraszamy na zestawienie najlepszych premier lutego. Najbliższe tygodnie będą obfite w duże produkcje, z których kilka już teraz można nazwać wielkimi hitami.

Po bardzo dobrym pod względem premier styczniu, nadchodzi równie udany luty. Nasz przegląd Premiery gier na luty 2019 rozpoczynamy od tytułu, o którym było w ostatnich dniach bardzo głośno nie tylko ze względu na to, że to dobra gra będzie, lecz również ze względu decyzji wydawcy, który niespodziewanie usunął tytuł ze sprzedaży na Steam i ogłosił, że tytuł będzie rozprowadzany ekskluzywnie poprzez Epic Games Store. Nowy konkurent platformy Valve zdobył wyłączność na nowe Metro na okrągły roczek.

Metro Exodus

W Polsce Metro Exodus będzie dostępne (dzięki firmie Techland) w standardowej wersji oraz limitowanej edycji Aurora, która zawiera grę, przepustkę sezonową, tłoczony steelbook, metalowe pudełko inspirowane lokomotywą Aurora z gry, drukowany plakat i 32-stronicowy artbook.

Każda z platform posiada również indywidualny dodatek: cyfrową ścieżkę dźwiękową (PC), grę Metro 2033 Redux (Xbox One), dynamiczny motyw dla konsoli bazujący na zimowym artworku (PlayStation 4). Ponadto w zależności od sklepów gra dostępna jest w wersjach z różnymi dodatkami m.in. latarką LED-ową lub kompasem.

Akcja tytułu rozegra się w roku 2036, ćwierć wieku po tym, jak wojna atomowa zniszczyła Ziemię. Jednak kilka tysięcy ocalałych ludzi wciąż trzyma się przy życiu w podziemiach zrujnowanej Moskwy, w tunelach metra.

Jak czytamy w opisie gry na Steam: Teraz, jako Artem, musisz uciekać z metra i stanąć na czele grupy zwiadowców z Zakonu Spartan. Udasz się w niesamowitą podróż przez kontynent i postapokaliptyczne dzikie ostępy rozciągające się na terenie Rosji w poszukiwaniu nowego życia na Wschodzie.

Metro Exodus to fabularna strzelanka pierwszoosobowa ze studia 4A Games łącząca w sobie takie elementy jak śmiertelnie niebezpieczne walki, skradanie się, eksploracja i horror surwiwalowy w jednym z najbardziej wciągających światów, jakie kiedykolwiek stworzono.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery: 15 lutego
  • Producent: 4A Games
  • Wydawca PL: Techland

Na drugiej stronie powracamy do serii Far Cry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.