Premiery gier na luty 2019. Oto 15 świetnych propozycji na nowy miesiąc

City of Brass

Po premierze na PC, PlayStation 4 i Xbox One, strzelanka od studia Uppercut Games wyląduja na Nintendo Switch.

Jak czytamy na karcie gry umieszczonej na Steam, tytuł wrzuci nas w skórę złodzieja, który trafi do Mosiężnego Miasta. Wszystko ma być wzorowane na baśniach z tysiąca i jednej nocy.

Uzbrojeni w bułat i bicz gracze będą mogli rabować, rozbrajać, oszałamiać lub rozbijać wszystko na kawałki, a także robić uniki, ciąć i używać podstępów, aby przedrzeć się przez hordy nieumarłych i dotrzeć do zakończenia kolejnych poziomów zanim przesypie się klepsydra Piasku Czasu. Po drodze będą zbierać skarby, rabować skrzynie z bronią i udoskonaleniami oręża lub potężnymi relikwiami. Ale i samo miasto pokaże swoje kły – gracze będą musieli przeskakiwać przez jamy, prześlizgiwać się pod ostrzami, uchylać się przed włóczniami i strzałami, unikać albo wykorzystywać ruchome chodnikowe płyty, oraz obchodzić zasadzki z trującymi gazami – jednocześnie wykorzystując wszystkie te niebezpieczeństwa do walki z przeciwnikami.

W mieście uwięzione zostały dżiny, w większość przyjazne, które chętnie wymienią bonusy w zamian za łup lub udzielą życzeń dających potężną przewagę lub możliwość zapłacenia okupu.

Rytmiczne przemienne manipulowanie szablą oraz biczem zostało starannie skorelowane z poruszaniem się biegiem, kucaniem, prześlizgiwaniem się i przeskakiwaniem przeszkód, oddając płynne, zbalansowane poczucie naturalnego ruchu i walki wręcz. Gra zaprojektowana została tak, by zagwarantować dużą grywalność zachęcając do różnych kombinacji rozgrywki w stale zmieniającym się, ale logicznym, proceduralnie generowanym świecie.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch
  • Data premiery na Switch: 8 lutego
  • Producent: Uppercut Games
  • Wydawca: Uppercut Games

Na trzynastej stronie staniemy na ogromnym polu bitwy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.