Premiery gier obecnego tygodnia. 5 debiutów, które trzeba zaznaczyć sobie w kalendarzu

premiery gier maj 2022
PG Exclusive Premiery tygodnia

Niech zgadnę, czekacie na wielkie tytuły z genialną fabułą i rozgrywką? Premiery gier na maj 2022 nie do końca takie są, ale szczególnie zadowolą fanów kooperacji.

Niemal codziennie widzę na FB wiele pytań o to, w co grać? No to odpowiadam… w polecane przez nas nowości. Za chwilę zadebiutuje kilka ciekawych tytułów na PC, starsze i nowe generacje konsol. Zatem miejmy już za sobą internetową kurtuazje – oto nadchodzące gry!

Najlepsze premiery gier maj 2022 – przegląd tygodnia


Salt and Sacrifice

Platformy: PC, PS5, PS4
Data premiery: 10 maja
Producent: Ska Studios
Wydawca: Devoured Studios

Gdy gatunek soulslike spotyka się z platformówką, to możemy być pewni tylko jednej rzeczy – będzie ciekawie. No i przy okazji trudno, co dla niektórych powinno być jeszcze większą zachętą do sprawdzenia Salt and Sacrifice. Jeśli zagłębimy się w szczegóły dotyczące rozgrywki, to wyjdzie nam dosłownie Dark Souls w 2D, tylko w komiksowej oprawie graficznej. Najważniejszym elementem jest walka z bossami o indywidualnym stylu ataków (w tym przypadku są to magowie), która wymagać będzie od nas refleksu, analizy ruchów przeciwnika i ich zapamiętywania. Rozwój postaci również odegra znaczącą rolę względem używanej broni i obranej taktyki.


We Were Here Forever

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 10 maja
Producent: Total Mayhem Games
Wydawca: Total Mayhem Games

Jeśli upodobaliście sobie zabawę we dwie osoby, gdzie wspólne podejmowanie decyzji jest najważniejsze, to przy tej pozycji wpadniecie jak śliwka w kompot. We Were Here Forever to już czwarta odsłona serii gier przygodowo-logicznych, która i tym razem nie zmieni założeń rozgrywki – w towarzystwie kompana mamy odnaleźć wyjście ze swoistego labiryntu. A w nim przygotowano dla nas mnóstwo łamigłówek, wymagających jednoczesnego lub punkt za punktem działania 2 graczy. Utrudnieniem do rozwiązywania zagadek jest konieczność korzystania z krótkofalówki, bowiem mechanizmy odblokowujące przejścia często znajdują się w odseparowanych od siebie miejscach. Więc pomyślność misji zależy od tego, jak dobrze słowami poinstruuje nas druga osoba.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie