Premiery gier maj 2022. Mamy 10 świetnych powodów, by odpalić PC i konsole!

premiery gier maj 2022
PG Exclusive Premiery miesiąca

Przeważnie w każdym miesiącu mamy swoich faworytów, ale tym razem trudno wskazać tylko jedną świetną grę. Zobaczcie polecane premiery gier na maj 2022.

Odrzućcie nadzieję Wy, którzy chcieliby przespać majowe premiery i skończyć po raz drugi Elden Ring lub jakikolwiek tytuł z dawnych lat. Ten czas lepiej przeznaczyć na nowe przygody. To będzie walka o duszę wszystkich, którzy lubują się w różnych gatunkach gier, bo do wyboru gry akcji, RPG-i, przygodówki, do pogrania nie tylko w samotności.

Premiery gier maj 2022 – zestawienie najlepszych gier


Best Month Ever!

Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
Data premiery: 5 maja
Producent: Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio
Wydawca: Klabater

Dawno nie słyszałem o bardziej poruszającej fabule w grach jak ta w Best Month Ever! Będzie to historia o matce, która w obliczu zbliżającej się własnej śmierci postanawia zabrać w podróż syna, aby dosłownie nauczyć go życia. Mocne, co? I nie jest to zero jedynkowy melodramat. Twórcy tej przygodówki point&click otworzą przed nami wiele ścieżek decyzyjnych, wręcz sprawdzą nasz kręgosłup moralny w trakcie emocjonujących wydarzeń i scen dialogowych, które koniec końców mają wpłynąć na przyszłość chłopca i jego osobowość.


Trek to Yomi

Platformy: PC, PS5, PS4, XSX, XONE
Data premiery: 5 maja
Producent: Leonard Menchiari / Flying Wild Hog
Wydawca: Devolver Digital

Po przejściu dodatku do Ghost of Tsushima długo wytężaliśmy wzrok w poszukiwaniu kolejnej gry o samurajach. W końcu ten moment nastał i zdaje się, że fani tego gatunku dostaną coś wyjątkowego. A imię tej gry to Trek to Yomi, za którą odpowiadają znane polskie studio Flying Wild Hog oraz Leonard Menchiari. Jest to side-scrollowa gra akcji, nawiązująca do dzieł Akiry Kurosawy – czarnobiały filtr, nieco ascetyczne kadry, teatralna gra aktorska i prawdziwe ukazanie sztuki walki. Kto jeszcze nie zdążył zakochać się w azjatyckich klimatach, to chyba zacznie dzięki krwawym pojedynkom i niezwykle ciekawej stronie artystycznej.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie