Nadchodzące premiery tygodnia

Premiery gier na nowy tydzień. 5 gier, które warto sprawdzić

0 komentarzy

Ustawcie celownik na premiery gier w lutym w połowie miesiąca, bo w nadchodzącym tygodniu, będzie co ustrzelić. Do wyboru nowy soulslike, duchowy następca Faraona czy polska odpowiedź na staroszkolne GTA.

Z reguły w naszych zestawieniach nadchodzących premier gier nie dominuje wyłącznie jedna platforma. Jednak ten tydzień będzie inny, bo najważniejsze tytuły zadebiutują tylko na Steam.

Co nowego będzie można kupić? Poniżej przedstawiamy premiery gier w lutym w nadchodzącym tygodniu:

Hellish Quart

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 16 lutego (wczesny dostęp)
Producent: Kubold
Wydawca: Kubold

  • Trójwymiarowa bijatyka od polskiego studia wreszcie trafi do wczesnego dostępu na platformie Steam. W odróżnieniu od klasycznych bijatyk, gdzie postacie są odporne na wiele kombosów, Hellish Squart stawia na realizm pojedynków z użyciem broni białej – wystarczą zaledwie 2-3 celne cięcia, by położyć trupem przeciwnika. Walczyć możemy w ramach kampanii fabularnej, która rozgrywa się w czasach XVII-wiecznej Polski, czy też w trybie wieloosobowym (lokalnym).

Nebuchadnezzar

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 17 lutego
Producent: Nepos Games
Wydawca: Nepos Games

  • Fanom klasycznych strategii ekonomicznych na pewno przypadnie do gustu Nebuchadnezzar. Nazwa gry ma dużo wspólnego z niegdysiejszym królem starożytnego Babilonu, bowiem jako podobny jemu władca będziemy mogli od zera zbudować wspaniałą metropolię i pokierować losami swoich obywateli. Autorzy przygotowali dla graczy 16 różnych scenariuszów, w których celem nadrzędnym jest rozwój miasta i pilnowanie porządku wśród poddanych.

Shattered: Tale of the Forgotten King

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 17 lutego
Producent: Redlock Studio
Wydawca: Redlock Studio

  • Mroczna atmosfera i specyfika rozgrywki Shattered (wymagająca walka z bossami) przywołuje na myśl inne gry z gatunku soulslike, jednak ma swój charakterystyczny sznyt. Jej cechą szczególną jest oszczędna w efekty grafika, zagadki środowiskowe czy platformowe etapy gry. Kamera akcji dostosowuje się do wydarzeń na ekranie, przeskakując z trybu TPP do ujęcia z boku. Już niebawem przekonamy się czy ten zabieg i inne rozwiązania wyróżnią z tłumu nadchodzące RPG akcji.

Rustler (Grand Theft Horse)

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 18 lutego
Producent: Jutsu Games
Wydawca: Games Operators

  • Jakby to było przenieść popularne rozwiązania z GTA do gry przedstawionej w czasach średniowiecznych? Na przykładzie Rustlera możemy śmiało powiedzieć, że to całkiem fajny pomysł. Polski projekt to swoista parodia o gangsterze ze średniowiecza, w której wysoki poziom brutalności miesza się z humorem. Karkołomne ucieczki przed strażnikami, pojedynki na gołe pięści, szerzenie strachu czy dokonywanie kradzieży bawi tak samo w środowisku rycerzy, arystokracji i typowych wieśniaków.

The Shore

Platformy: PC – Steam
Data premiery: 19 lutego
Producent: Ares Dragonis
Wydawca: Ares Dragonis

  • Twórczość Lovecrafta po raz kolejny stała się inspiracją do stworzenia gry. The Shore jest tajemnicze, niepokojące i mroczne, jak typowe opowiadanie uznawanego pisarza. Przygodowa gry akcji jednocześnie intryguje formą narracji i przede wszystkim historią najeżoną motywami z mitologii Cthulhu. Wedle zapowiedzi rozgrywka skupi się na walce z potworami, rozwiązywaniu zagadek i eksploracji tytułowego wybrzeża.

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się